На тлі згортання американських військ: Росія планує купити уранові активи в Нігері
На тлі згортання американських військ: Росія планує купити уранові активи в Нігері

На тлі згортання американських військ: Росія планує купити уранові активи в Нігері

У звіті за 3 червня аналітики Інституту вивчення війни розповіли про плани Кремля щодо партнерства з африканськими державами. Зокрема, згадали про уранові активи в Нігері.

Росія посилює позиції в Нігері

Нігер – це 26-мільйонна країна в Західній Африці, яка отримала свою назву від однойменної річки. Однією з основних галузей її економіки є видобуток корисних копалин – особливо уранових руд.

Росія прагне придбати уранові активи в Нігері, які наразі належать французькій державній компанії Orano SA,
– пишуть в ISW.

Заступник міністра оборони Росії Юнус-Бек Євкуров відвідував Нігер цими днями. Він зустрівся з лідером нігерійської хунти Абдірахманом Тіані та підписав угоду про "багатогалузеву співпрацю".

За словами аналітиків, цей факт є ще одним свідченням того, що Кремль націлився посилювати свої позиції в Африці, яка є важливим стратегічним континентом.

Слід наголосити, що від липня 2023 року Нігером керує хунта – військово-бюрократична диктатура, встановлена внаслідок військового перевороту. Власне, 26 липня 2023 року останнього президента Мохамеда Базума усунула з посади Президентська гвардія, що влаштувала переворот.

Американські війська у Нігері дислокуються уже близько 11 років. Вашингтон ухвалив рішення про розгортання з'єднань у 2013 році для того, аби допомогти уряду країни придушити озброєні групи бойовиків. Йдеться про контртерористичну операцію "Ялівцевий щит".

Вочевидь, військове партнерство зі Сполученими Штатами вимагає виконання зобов'язань та повагу до демократичних цінностей, що для нігерійської хунти є складним і неприємним завданням. З огляду на це й не дивно, що керівництво країни вирішило взяти курс на Москву.

Росія уже десятиліттями допомагає автократичним режимам Африки опиратися демократичним процесам. Зокрема, розгортає бази своїх військових у різних країнах. Кремль посилює вплив на континенті, який населяє мільярд людей та який володіє ресурсами, що неабияк збагачують скарбницю.

Теги по теме
Россия Африка
Источник материала
loader
loader