Як передає Укрінформ, про це йдеться в розслідуванні співтовариства хакерів "Кіберпартизани", яке опубліковане в текстовому варіанті та в Ютубі.
Ректор БДУ Андрій Король в аудіозаписі, опублікованому хакерами, заявив, що під політичну чистку в університеті потрапили щонайменше 500 співробітників. За його словами, припинення трудових відносин із працівниками БДУ пов'язане з "кадровою політикою, яка проводиться в галузі державних інтересів та безпеки".
Запис зі словами Короля виявився серед десятків інших файлів, доступ до яких "Кіберпартизани" отримали після зламування внутрішньої мережі БДУ влітку 2023 року.
Заяви ректора БДУ про звільнення близько п'ятисот співробітників підтверджуються і даними щодо чисельності працівників вишу з 2018-го до 2022 року, до яких хакери також отримали доступ. З цих даних випливає, що протягом 2020-2022 рр. посади залишили понад 450 осіб.
Згідно з розслідуванням, стеження за соцмережами співробітників, допити та звільнення з політичних мотивів тривають досі. Зокрема, на одному із записів, що датується січнем 2024 року, співробітник КДБ Білорусіта за сумісництвом проректор з безпеки й кадрів у БДУ Ярослав Черкаський говорить, що з університету потрібно звільнити двох працівників.
На іншому аудіозаписі, який датується серпнем 2023 роком, ректор фактично допитує двох працівників університету за закритими дверима. Він змушує їх писати пояснювальні з приводу політичної позиції та перебування в місцях проведення масових акцій протесту.
Як повідомлялося, наприкінці січня Європейський Союз рішуче засудив нову хвилю поліцейських репресій у Білорусі, спрямовану проти колишніх політв’язнів режиму Лукашенка та їхніх родин, напередодні парламентських і місцевих "виборів".
Фото: Hanna Zelenko