Дмитро Ступка зізнався, що шкодує про зйомки в російському пропагандистському фільмі: це вилізло мені боком
Дмитро Ступка зізнався, що шкодує про зйомки в російському пропагандистському фільмі: це вилізло мені боком

Дмитро Ступка зізнався, що шкодує про зйомки в російському пропагандистському фільмі: це вилізло мені боком

Український актор Дмитро Ступка, який свого часу знявся у російському кінофільмі "Ми з майбутнього-2", якому в Україні не видали ліцензію прокату на широких екранах через антиукраїнську пропаганду, пояснив, чому погодився грати в картині. Актор каже, що прийняв пропозицію, бо був ще студентом та дуже мріяв грати в кіно.

За словами Дмитра Ступки, це була його перша повнометражна картина. Про це актор розповів в інтерв’ю OBOZ.UA.

"Там історія дуже заплутана вийшла, – пояснює Дмитро Ступка свою участь у картині, в якій суперечливо трактується роль УПА. – На проби мене запросив естонський режисер Андрес Пуустусмаа, який бачив мене у постановці "Чайка" в Театрі Франка. Однак потім його змінили на Олега Погодіна, у якого мій дідусь пізніше знімався у фільмі "Дім". До речі, він мене попереджав, що краще не приймати пропозиції, бо герой непростий. Але мій Сірий – не лиходій, просто слабохарактерний хлопець. Зрештою, актори часто грають поганців, але ж це не означає, що вони у звичайному житті поділяють погляди своїх кіногероїв. Окрім того, я був дуже молодим, студентом. Коли дізнався, що мене беруть на роль у кіно, стрибав від щастя до стелі".

"Звичайно, потім все це вилізло мені боком, але повірте, у процесі роботи – це погано аж ніяк не виглядало, – продовжує Ступка. – Коли Олег Погодін відзняв це кіно, йому не дозволили його монтувати, бо хотіли все по-своєму. І тоді він взяв собі псевдонім Борис Ростов. І недарма, бо те, що було прописане у сценарії і що з’явилося на екрані, – різні речі. Виявилося, що цей фільм фінансувала якась російська партія. Я думаю, що вони зробили його таким спеціально – для розпалювання ворожнечі. Але зрозумів це вже постфактум, коли картину змонтували та випустили".

Стрічка "Ми з майбутнього-2" – історичне фентезі, яке з’явилося в російському прокаті в лютому 2010 року. Наше Міністерство культури не дало дозволу на прокат фільму в Україні. Причина – розпал міжнаціональної ворожнечі, суб’єктивне трактування історичних фактів.

За основу картини взято битву 1944-го між військами Червоної армії та СС "Галичина". Подія відбулася поблизу села Броди Львівської області. Вона відома в історії як "Бродівський котел". Загони Степана Бандери зазнали тут поразки. За сценарієм російської кінострічки, влітку 2009-го четверо чоловіків із Росії та України зустрічаються на реконструкції битви під Бродами. У розпалі гри четвірка потрапляє в минуле. Пізніше експерти підрахували: через заборону фільму в Україні російська прокатна компанія втратила 500 тисяч доларів.

Раніше OBOZ.UA писав, що український телеведучий Микола Луценко заступився за топового російського актора, який називав себе киянином, але мовчить про війну

Повне інтерв’ю з Остапом Ступкою читайте на OBOZ.UA тут.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом