Україна, ЄС та Литва запускають проєкт для українців за кордоном
Україна, ЄС та Литва запускають проєкт для українців за кордоном

Україна, ЄС та Литва запускають проєкт для українців за кордоном

Українські фахівці, які зараз проживають за кордоном, зможуть повернутися і працювати в проєктних командах при українських державних органах.

Це передбачено пілотним проєктом Create Ukraine, який було презентовано під час Міжнародної конференції з відновлення України (URC2024), повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Міністерства економіки

Зазначається, що у Берліні відбулося підписання відповідного меморандуму між Міністерством економіки, Благодійним фондом Київської школи економіки KSE Foundation та литовською організацією Central Project Management Agency.

Фото: Мінекономіки

У межах проєкту українці, які зараз проживають за кордоном, зможуть повернутися і працювати в проєктних командах при українських державних органах. Гонорар учасників та інші витрати, зокрема логістика повернення в Україну, покриваються коштом проєкту.

«Нині, за різними підрахунками, у різних країнах світу перебувають до 6,5 млн вимушених мігрантів з України. Ключове, що я хочу сказати українцям за кордоном: в Україні вас чекають, ви тут потрібні. Ваш досвід, навички, які ви здобули в інших країнах, цінні для нашого майбутнього. Саме тому ми заохочуємо подаватися на програму Create Ukraine», - розповіла перша віцепрем’єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко.

У KSE Foundation нагадали, що вже багато років надають можливості розвитку талановитим українцям через власні ініціативи.

«Ваші знання важливі для розвитку країни, і Create Ukraine створює умови для імплементації їх безпосередньо в реформуванні держави. Це унікальний шанс зробити реальний внесок в економічні трансформації в умовах війни», – звернулася до молоді директорка KSE Foundation Світлана Денисенко.

Проєкт Create Ukraine змодельований за прикладом програми Create Lithuania, яка реалізується в Литві з 2012 року. Участь у програмі беруть фахівці литовського походження з досвідом, набутим на міжнародному рівні. Протягом року учасники програми працюють у публічному секторі в таких сферах, як диджиталізація, електронне урядування, підвищення конкурентоспроможності, бізнес-середовище та вдосконалення державного управління.

Пілотний проєкт розроблено в межах III фази програми EU4Youth, що фінансується Європейським Союзом та Міністерством закордонних справ Литовської Республіки.

Подати заявку на участь у Create Ukraine можна за посиланням.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні в Берліні за участі Президента України Володимира Зеленського та канцлера ФРН Олафа Шольца відбувається Конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference).

Участь у дводенному заході беруть понад 2 тис. політиків, дипломатів, представників бізнесу, муніципалітетів, громадянського суспільства з різних країн.

Теги по теме
Украина Евросоюз Литва Минэкономики
Источник материала
Поделиться сюжетом