Західні союзники нарешті виконують свої обіцянки, надаючи Києву значну економічну допомогу та зброю – Politico
Західні союзники нарешті виконують свої обіцянки, надаючи Києву значну економічну допомогу та зброю – Politico

Західні союзники нарешті виконують свої обіцянки, надаючи Києву значну економічну допомогу та зброю – Politico

На чолі з Великою Британією дедалі більше союзників України дозволяють використовувати зброю, яку вони надали Україні, на російській території, що дає Києву потенційну перевагу на полі бою в надії призупинити наступ росії на Харків. Не менш важливим є той факт, що Україна також набирає обертів в інших напрямках, які можуть дозволити їй захистити свою незалежність, досягти сприятливого результату у війні й розпочати програму відновлення, яка дозволить їй приєднатися до євроатлантичного співтовариства.

Про це пише Говард Шатц, старший економіст аналітичного центру RAND.

Загалом, західні союзники нарешті виконують свою обіцянку підтримувати Україну "стільки, скільки буде потрібно", надаючи Києву значну економічну допомогу, зброю, укладаючи безпекові угоди та забезпечуючи свободу командування на полі бою. Перспективи України зараз виглядають краще, ніж на початку 2023 року, які, ймовірно, отримають подальший поштовх на Конференції з питань відновлення України, що відбудеться в Берліні 11-12 червня.

Досі вміла економічна політика України підтримувала макроекономічну та фінансову стабільність у країні, попри наслідки війни. Після падіння на 29,1% у 2022 році економіка України зросла на 5% у 2023 році — швидше, ніж всі інші великі європейські економіки й очікується, що протягом наступних трьох і більше років вона продовжуватиме зростати. Більше того, утримуючи свою економіку на плаву, Україна тепер краще підготовлена до періоду післявоєнної відбудови.

Окрім економічної сфери та нових можливостей щодо використання зброї, підтримка України зросла і в інших сферах. Понад 30 країн світу погодилися провести переговори щодо укладення двосторонніх угод про безпеку з Україною — щонайменше дев'ять з них вже підписано, а переговори з США тривають і зараз.

"Однак, навіть маючи таку підтримку, Україна залишається у великій небезпеці. Їй вкрай необхідна протиповітряна оборона, і вона має багато чого зробити в плані мобілізації, підготовки та оснащення десятків тисяч солдатів", — повідомляє Шатц.

Нагадаємо, ЄС виділить Україні 1,9 млрд євро фінансової підтримки до кінця місяця.

Теги по теме
война Оружие
Источник материала
Поделиться сюжетом