Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Експерти зазначають, що 11 червня Держдума РФ у першому читанні прийняла законопроєкт, покликаний кодифікувати право російського уряду визнавати «будь-яку» іноземну організацію «небажаною». Дума вперше схвалила проєкт цього документа 27 травня.
Крім цього, йдеться у звіті, Дума прийняла у першому читанні додатковий законопроєкт, який вводить кримінальне покарання, включаючи штрафи і тюремне ув’язнення, за участь у «будь-яких» організаціях, класифікованих як «небажані». За словами голови Держдуми В’ячеслава Володіна, новий законопроєкт заповнить прогалину в існуючому законодавстві, яке дозволяє віднести до «небажаних» лише іноземні неурядові організації.
«Новий законопроєкт поширює небажану класифікацію на будь-які іноземні та міжнародні організації, тим самим розширюючи свободу дій Кремля щодо переслідування та цензури широкого кола іноземних організацій, які діють на території Росії», – вважають в ISW.
Там додали, що раніше Кремль уже використовував визначення «небажаний» для блокування в’їзду та діяльності в РФ опозиційних медіа, громадських організацій та правозахисних організацій.
Як повідомляв Укрінформ, 17 травня Генпрокуратура РФ внесла до реєстру "небажаних організацій" видання Sota Media.
Фото: Sergey Alimov/GI