"Перегріті" очікування: політолог назвав головну мету Саміту миру
"Перегріті" очікування: політолог назвав головну мету Саміту миру

"Перегріті" очікування: політолог назвав головну мету Саміту миру

Зараз політики з усіх сил "підігрівають" інтерес до Саміту миру. Про це 24 Каналу розповів політолог Микола Давидюк, зауваживши, що коли маємо справу з очікуваннями людей, то дуже важливо, щоб потім не було розчарування.

"Я думаю, що є політики, які хочуть "підігрівати" ці очікування, але завжди, коли працюємо з очікуваннями, з надією, треба розуміти, що "перегріті" неправдиві очікування призводять до розчарування. Тому я б дуже тверезо й холодно до цього ставився", – підкреслив Микола Давидюк.

Яка мета Саміту миру

За словами політолога, зустріч у Швейцарії – це можливість загітувати частину Глобального півдня на підтримку України. До чогось більшого, зокрема до встановлення миру, цей саміт не призведе.

Відсутність Китаю або його низькорівневе представлення, а також відсутність Джо Байдена надають саміту не найкращий статус. Тому від нього не варто очікувати якихось надзвичайно великих речей,
– додав політолог.

Однак навколо нього відбуватимуться інші події: зустріч у Нормандії, конференція з відновлення у Берліні, саміт "Великої сімки". Все це дає можливість шукати переговорне рішення на рівні Сполучених Штатів та низки інших провідних країн, навіть із залученням до цього Китаю.

"Все одно певні процеси відбуваються. Ми бачимо, що є частина західних еліт, які зацікавлені в тому, щоб зробити так, щоб війна завершилася", – підкреслив Давидюк.

Чи можливі більш масштабні переговори

Формула, яку придумали для Саміту миру, є дуже креативною, але вона виявилася не такою дієвою. Україні потрібна можливість тиснути на Росію, однак теза про вирішення долі війни так і не прозвучала.

Без цього меседжа велика кількість лідерів подумали, що їхати немає сенсу. Але сам форум виріс від зустрічі в Данії до Джиди, Мальти. Коли він збирав радників, то це виходило, а вийти на рівень лідерів не вдалося. Але все ж відбудуться технічні речі, їх теж не варто недооцінювати,
– сказав політолог.

У будь-якому випадку прозвучать певні заяви, меседжі. Можливо, Німеччина разом зі Сполученими Штатами спробують ініціювати мирний переговорний трек. Тоді цілком ймовірно, що наприкінці літа – початку осені буде спроба проведення мирних переговорів. Там вже може бути Росія, США та інші високі представники.

Ми бачимо, що певні переговори тривають, відбуваються зустрічі з підготовки до Саміту миру. Не даремно Папа Римський знову з'явився на авансцені. Цікаво тільки, чому він ніяк не хоче відвідати Україну, побувати у Харкові, Херсоні та на власні очі побачити, що відбувається.

Якщо він хоче бути учасником таких перемовин, то без приїзду в Україну це виглядає дуже провокативно,
– зауважив політолог.

Саміт миру: останні новини

  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Саміт матиме важливе значення, бо дозволить обговорити можливості виходу з війни. Водночас він наголосив, що Україна сама вирішить, коли запрошувати Росію на мирні переговори. Для врегулювання ситуації Путін спершу має вивести свої війська, але цього не робить.
  • ЗМІ повідомляють, що президент Аргентини Хав'єр Мілей все-таки відвідає Швейцарію та зустрінеться з Володимиром Зеленським. Раніше свою участь у Саміті він заперечував. Журналісти припускають, що на рішення президента вплинули Київ та Вашингтон. Наразі Аргентина погоджується з пунктами "Формули миру" про ядерну безпеку та відновлення територіальної цілісності України.
  • Президент України наголосив, що Саміт миру буде успішним за двох умов. Найперше варто перестати боятися Росію та все-таки приїхати у Швейцарію. Він додав, що це лише перший крок до закінчення війни, але весь світ має показати, що справді стоїть на боці України.
Теги по теме
США Китай
Источник материала
loader
loader