На саміті G7 США оголосять про нові санкції проти РФ
На саміті G7 США оголосять про нові санкції проти РФ

На саміті G7 США оголосять про нові санкції проти РФ

На саміті G7 США оголосять про нові санкції проти РФ

Під обмеження потраплять організації й мережі, які допомагають Росії вести війну.

Під час саміту лідерів країн G7 США планують оголосити про нові санкції й заходи експортного контролю проти РФ, заявив представник Білого дому Джон Кірбі. Про це повідомляє “Голос Америки”.

Штати пообіцяли продовжувати тиснути на російську військову машину. За словами Кірбі, нові обмеження будуть націлені на організації й мережі, які допомагають Росії вести війну. 

Саміт лідерів країн G7 цього року відбудеться в Італії з 13 по 15 червня. До групи входять США, Японія, Канада, Німеччина, Франція, Італія та Велика Британія. Також участь у зустрічах бере ЄС, представлений главами Єврокомісії та Євроради. Очікується, що в четвер, 13 червня, на саміті будуть обговорюватися проблеми Африканського континенту, зміни клімату, розвитку й ситуація на Близькому Сході. Також заплановані дві сесії, присвячені Україні. У першій сесії візьме участь український президент Володимир Зеленський.

На другий день саміту очікуються сесії щодо питань імміграції, Індо-Тихоокеанського регіону й економічної безпеки. Також мають прибути партнери для переговорів щодо Середземномор'я, енергетики й Африки. В обговоренні питання штучного інтелекту візьме участь Папа Римський Франциск.

США також очікують, що наступного тижня G7 висловить жорстке попередження малим і середнім китайським банкам, які допомагають РФ обходити санкції.

Вашингтон хоче оголосити про нові обмеження проти фінансових установ та небанківських організацій, які є частиною каналів постачання технологій і товарів для військово-промислового комплексу Росії. Однак наразі неясно, чи готові інші країни групи підтримати жорстку лінію США.

Американський президент Джо Байден вирушить до Італії в ніч на 14 червня. В суботу, 15 червня, він візьме участь у заключній прес-конференції прем'єра Італії. Також у нього заплановані двосторонні зустрічі з лідерами країн-союзниць. Зокрема, очікується зустріч Байдена із Зеленським. 

Багато уваги на саміті буде приділятися темі використання прибутків, отриманих від заморожених російських активів, для підтримки України. Які варіанти розглядатимуть і скільки все ж може отримати Україна, розповідала Олена Галушка в статті “Заморожені російські активи. Чи варто сподіватися на їхню передачу Україні”.Источник материала
Поделиться сюжетом