Як передає Укрінформ, про це повідомила СБУ.
Одна з ботоферм діяла в місті Коростені Житомирської області. СБУ спільно з Національною поліцією викрили там місцеву жительку, яка на замовлення росіян масово реєструвала віртуальні мобільні номери українських операторів й анонімні акаунти в Телеграмі.
Активовані «облікові записи» жінка продавала або здавала в оренду через спеціалізовані інтернет-платформи РФ. Російські спецслужби використовували ці номери для зламу телефонів українських військових. Для цього робили фішингові розсилки на гаджети воїнів Сил оборони з анонімних номерів й інтернет-адрес, зареєстрованих в Україні.
У разі відкриття файлів зі шкідливим програмним забезпеченням на телефон автоматично завантажувався вірус-шпигун, який збирав конфіденційні дані.
Також росіяни застосовували анонімні аккаунти ботоферми для поширення кремлівських наративів нібито від імені пересічних громадян України.
Встановлено, що спеціалізоване програмне забезпечення фігурантка облаштувала у власній квартирі. Зареєструвати вона встигла загалом понад 600 мобільних номерів. Гроші від їх продажу отримувала на власний криптогаманець.
Зловмисниці оголошена підозра за ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України – несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж.
Інша ботоферма діяла в Дніпрі. Там правоохоронці затримали 30-річного місцевого жителя, який зареєстрував майже 15 тисяч фіктивних облікових записів у різних соцмережах і месенджерах. Для цього використовував сім-картки українських мобільних операторів.
Створені акаунти чоловік продавав на форумах даркнету, де його основними покупцями були представники російських спецслужб.
Фігуранту оголошена підозра за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.
За обома фактами тривають розслідування.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві затримали проросійських хакерів, які створили фейкові акаунти голови СБУ Василя Малюка й начальника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова.
Фото: АрміяІnform