Медійні асоціації Вірменії засудили поліцію за поранення щонайменше десяти журналістів під час сутичок в Єревані
Медійні асоціації Вірменії засудили поліцію за поранення щонайменше десяти журналістів під час сутичок в Єревані

Медійні асоціації Вірменії засудили поліцію за поранення щонайменше десяти журналістів під час сутичок в Єревані

Під час сутичок із мітингарями, які вимагали відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна, поліція кинула в натовп десятки світлошумових гранат. Щонайменше 83 людини зазнали поранень.

Вірменська медіаспільнота рішуче засудила поліцію країни за поранення щонайменше десяти журналістів під час сутичок із протестувальниками, які 12 червня в Єревані вимагали відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна. Про це повідомила вірменська служба «Радіо Свобода».

«Ми засуджуємо застосування поліцією брутальної сили проти представників ЗМІ, а також непрофесійні, непрораховані дії, які призвели до серйозних наслідків. З низки відео, а також фото інформаційного агентства Photolur зрозуміло, що світлошумові гранати також були спрямовані на журналістів і операторів, які стояли в місці, де були зосереджені камери ЗМІ», — заявили 13 червня дев’ять вірменських медійних груп.

Того дня сили безпеки кинули в натовп десятки світлошумових гранат. Щонайменше 83 людини зазнали поранень. За даними правоохоронних органів, також постраждали 18 поліцейських.

Медійні організації стурбовані тим, що Пашинян і його союзники однозначно захищають дії поліції. Журналісти вимагають від МВС розслідувати дії силовиків та «притягнути до відповідальності посадових осіб, які перевищили службові повноваження».

Слідчий комітет Вірменії звинуватив протестувальників у «масових заворушеннях» і заявив, що встановив 40 причетних осіб. Відомо, що під час сутичок було заарештовано 28 протестувальників. Їм загрожує кримінальна відповідальність.

Тоді міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликала владу Вірменії припинити насильствоз боку поліції проти репортерів та боротися з безкарністю, провівши незалежні та прозорі розслідування нападів.

За даними RSF, посідаючи 43 місце серед 180 країн у Всесвітньому індексі свободи преси за 2024 рік, Вірменія зараз переживає «безпрецедентний рівень дезінформації та розпалювання ненависті», зокрема у зв’язку з постійною загрозою війни з сусіднім Азербайджаном через Нагірний Карабах.

Фото: Karen Minasyan/AFP/Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
полиция Протест Армения
Источник материала
loader
loader