Торгові мережі РФ мають рекордний за 20 років дефіцит кадрів
Торгові мережі РФ мають рекордний за 20 років дефіцит кадрів

Торгові мережі РФ мають рекордний за 20 років дефіцит кадрів

Великі ритейлери намагаються вирішити проблему дефіциту персоналу, впроваджуючи технології автоматизації праці.

У Росії торгові мережі зіткнулися з найсильнішим за останні 20 років дефіцитом кадрів. Про це заявив голова президії Асоціації компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ) Ігор Караваєв, пише

“Кількість вакансій у продуктових мережах із 2022 року зросла майже на 60%, у сегменті дрогері (невеликі магазини непродовольчих товарів), одягу та взуття – на понад 50%, на ринку побутової техніки та електроніки – на понад 40%. При цьому зростання кількості резюме не досягає і 5%”, – зазначив Караваєв.

Він додав, що великі ритейлери намагаються вирішити проблему дефіциту персоналу, впроваджуючи технології автоматизації праці.

“Але це допомагає лише частково. За нашими оцінками, високий попит на кадри в ритейлі збережеться в середньостроковій перспективі”, – визнав Караваєв.

За даними проведеного в травні спільного дослідження сервісу Работа.ру та онлайн-платформи Подработка, більше половини (56%) росіян регулярно виконують понаднормову роботу, ще 32% – нечасто, але стикаються з цією проблемою, і лише 12% працівників позбавлені цього.

Опитування показало, що найбільше перепрацьовують співробітники транспортної сфери та логістики (71%), працівники різних виробництв і сільськогосподарського сектора (59%). Серед представників ритейлу регулярно працюють понаднормово 54% співробітників, а 32% роблять це, але рідко.

Згідно з даними Росстату, у квітні рівень безробіття в Росії опустився до нового історичного мінімуму – 2,6%. Як зазначали в Центробанку РФ, низький рівень безробіття супроводжується дефіцитом кадрів на ринку праці.

Як заявляла глава ЦБ РФ Ельвіра Набіулліна, “ситуація з кадрами справді дуже гостра, особливо в тих галузях, які вже переступили докризовий рівень”.

Раніше повідомлялося, що російська економіка стикається з проблемами. Російські аналітики заговорили про стагнацію промислового виробництва та інвестиції у РФ. Крім того, експорт продовжує просідати, а прибутковість у більшості галузей промисловості падає.

Нагадаємо, МВФ прогнозує Росії за п’ять років суттєве просідання економіки.



Теги по теме
Россия рекорд
Источник материала
loader
loader