Замінює солдатів: у Черкасах створили для ЗСУ універсального наземного робота
Замінює солдатів: у Черкасах створили для ЗСУ універсального наземного робота

Замінює солдатів: у Черкасах створили для ЗСУ універсального наземного робота

Новий дрон може перевозити вантажі вагою до 400 кілограмів, мінувати територію та евакуювати поранених з поля бою.

У Черкасах виготовляють гусеничні наземні роботизовані платформи, призначені для дистанційного мінування, евакуації поранених і логістичних місій. Про нову розробку розповіли керівник виробництва Василь Сависко, інженер Олексій Булдей, майстер-електрик Сергій Бойко та військовослужбовець В'ячеслав із позивним "Фес" в інтерв'ю виданню "Суспільне".

Олексій Булдей зазначив, що збирати наземні дрони його команда почала кілька місяців тому. За наявності всіх деталей на виготовлення одного апарата потрібно менше тижня. Базовими кресленнями для складання поділилися партнери, а деталі для додаткового функціоналу вже розробляли черкаські інженери.

Безпілотник важить до 200 кілограмів і може нести стільки ж корисного навантаження. Причіп дає йому змогу нести ще 200 кілограмів додатково. Його дальність становить до 2 кілометрів, максимальна швидкість — 10 кілометрів на годину, рекомендована швидкість — 7 кілометрів на годину. Заряду батареї вистачає до 8 годин, однак за максимального навантаження — до 4 годин. "Очима" безпілотника може бути камера або FPV-дрон.

Дрони підвозять військовим боєкомплект або інші вантажі, а також евакуюють поранених — для цього до платформи кріплять причіп, відкидають борти та встановлюють носилки. Крім того, інженери розробили модуль, що дає змогу дистанційно мінувати територію. Сергій Бойко показав тестування робота-мінера в польових умовах, зазначивши, що робот управляється пультом, подібно до БПЛА. Навчитися управління нескладно, але потрібно практикуватися хоча б кілька днів по дві-три години.

Першим випробувачем пілотної моделі став військовослужбовець В'ячеслав із позивним "Фес", який на фронті з 2014 року. Він зазначив, що за два місяці експлуатації ще жодного разу не заряджав батарею, а сам безпілотник працює бездоганно.

"У нього є дві функції: для забезпечення особового складу боєкомплектом, провізією, там, де не можна дійти пішки, і для мінування території. Виконує свої обов'язки ідеально", — поділився військовий.

В'ячеслав є командиром роти і зазначає, що подібні дрони компенсують брак особового складу. Наразі військовий зараз шукає фінансову підтримку, щоб замовити ще два комплекти, що включають багі, причіп і дрон на гусеницях, який зможе нести ще більше мін.

За словами керівника виробництва Василя Сависка, коштуватиме такий апарат від 4500 до 6000 доларів. Він наголосив, що цінник розраховує з урахуванням заробітної плати, оренди, податків і комплектуючих. За його словами, на наземні дрони зараз великий попит, а інженери вже мають чимало нових ідей, тож проєкту потрібне фінансування.

Источник материала
loader
loader