Суд відхилив вимогу уряду США про продаж яхти, яка належить санкційному російському олігарху
Суд відхилив вимогу уряду США про продаж яхти, яка належить санкційному російському олігарху

Суд відхилив вимогу уряду США про продаж яхти, яка належить санкційному російському олігарху

Суд Нью-Йорка відмовив уряду США в праві продати супер'яхту Amadea, яка нібито належить російському олігарху Сулейману Керімову, що перебуває під санкціями. Утримання 106-метрового судна обходиться у 740 тисяч доларів на місяць. На думку уряду, ці витрати "далеко не скромні" і громадяни не повинні їх оплачувати поки суд розглядає питання про конфіскацію судна.

Розкішне судно, вартість якого оцінюється в 230 мільйонів доларів, перебуває в центрі судової тяганини, пов'язаної із застосуванням американських санкцій проти росії.

Про це пише "Голос Америки".

Прокурори стверджують, що Керімов і його довірені особи проводили доларові транзакції через американські фінансові установи для утримання яхти, що є порушенням цих обмежень. До завершення суду уряд США щомісяця платить приблизно 600 000 доларів за утримання яхти і 140 000 доларів за її страхування.

Уряд США хотів би продати яхту і передати виручені кошти Україні.

Але ця процедура ускладнилася, коли інший російський мільярдер Едуард Худайнатов, який не перебуває під санкціями США, заявив, що Amadea насправді належить йому.

У судових документах Міністерство юстиції назвало Худайнатова "підставною особою" для Керімова, але той це заперечує.

А 14 червня суд постановив, що витрати на утримання Amadea не є "надмірними".

"Щоб оцінити, "чи є витрати на утримання Amadea надмірними, суд не повинен дивитися виключно на загальну суму витрат на утримання в доларах, а повинен в першу чергу розглянути, чи є ці суми більшими, ніж зазвичай, у порівнянні з витратами на утримання інших подібних яхт. Уряд США не зміг довести, що витрати на утримання яхти відповідають цьому критерію", ‒ написав суддя у своєму рішенні.

Адвокати, що представляють Худайнатова і компанію, яка безпосередньо володіє Amadea, подали меморандум, в якому виступили проти спроб уряду США усунути Худайнатова від участі у справі. Прокурори стверджують, що Худайнатов не є фактичним власником яхти, а це означає, що він не має права оскаржувати її конфіскацію.

Статки 58-річного Керімова, згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, становлять 9,97 мільярда доларів. Більшу частину своїх прибутків він отримав завдяки частці в російській золотодобувній компанії "Полюс". Міністерство фінансів США наклало на олігарха санкції у 2014 і 2018 роках у відповідь на дії росії в Україні та Сирії. Ці санкції заборонили Керімову доступ до фінансової системи США.

Теги по теме
США санкции
Источник материала
loader
loader