Рекордний хабар голові ДФС: викрито схему легалізації на суму 21 млн євро
Рекордний хабар голові ДФС: викрито схему легалізації на суму 21 млн євро

Рекордний хабар голові ДФС: викрито схему легалізації на суму 21 млн євро


Слідство з’ясувало, що в 2015 – 2016 рр. близька особа очільника ДФС сприяла останньому в одержанні частини неправомірної вигоди.

Правоохоронці викрили схему легалізації частини рекордного хабаря на суму в 21 млн євро, одержаного екс-головою Державної фіскальної служби та наближеними до нього особами за відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу. Про це пресслужба Національного антикорупційного бюро.

Про підозру повідомили близькій особі колишнього голови ДФС (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 ч. 3 ст. 209 КК України) та його раднику (ч. 3 ст. 209 КК України).

Слідство з’ясувало, що протягом грудня 2015 року – березня 2016 року близька особа очільника ДФС сприяла останньому в отриманні частини неправомірної вигоди, а саме 13 мільйонів євро, на рахунки підконтрольної компанії, зареєстрованої на Британських Віргінських островах.

Протягом травня 2017 року – квітня 2018 років ця особа, яка є власником групи будівельних компаній, легалізувала всю суму одержаного хабаря та витратила її на придбання недобудованого житлово-офісного комплексу з паркінгом у центрі Києва. Комплекс продовжили будувати та одержувати додаткові доходи, зокрема у 2022-2023 рр.

НАБУ і САП наприкінці 2023 року домоглися арешту на 81 об’єкт нерухомості та понад 30 млн грн, які власник групи будкомпаній набув саме завдяки легалізованим коштам.

Частину неправомірної вигоди у сумі 7,9 млн євро, яку розмістили на рахунках ще однієї підконтрольної компанії-нерезидента (Британські Віргінські Острови), легалізував радник топ-посадовця. Він відмив .$5,5 млн шляхом укладення агентського договору в січні 2017 року. У квітні-серпні 2018 року – ще 2,8 млн євро як оплату за договорами купівлі-продажу.

Як відомо, колишній керівник ДФС Роман Насіров за пособництва свого радника протягом 2015-2016 років забезпечив юридичним особам, підконтрольним власнику агрохолдингу, відшкодування ПДВ у розмірі понад 3,2 млрд грн. За це ексглава ДФС неправомірно одержав на свою користь та на користь третіх осіб понад 722 млн грн. Наприкінці жовтня минулого року ВАКС арештував Насірова з альтернативою застави у 523 205 865 грн.

Пізніше ексголові ДФС зменшили заставу вдвічі – до 261 млн грн. 9 листопада ВАКС продовжив до 7 січня строк тримання під вартою Насірова, але при цьому зменшив йому заставу до понад 120 млн грн.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 6 грудня залишила без змін запобіжний захід для колишнього голови ДФС України Романа Насірова у вигляді тримання під вартою.



Теги по теме
расследование
Источник материала
loader
loader