Росія скуповує в Китаї закордонне обладнання для збільшення виробництва зброї – FT
Росія скуповує в Китаї закордонне обладнання для збільшення виробництва зброї – FT

Росія скуповує в Китаї закордонне обладнання для збільшення виробництва зброї – FT

Країна-агресор РФ шукає в Китаї вживані верстати західного виробництва, використовуючи тіньові мережі покупців. У такий спосіб Москва намагається отримати життєво важливе обладнання для збільшення виробництва озброєнь.

Про це пише британська газета Financial Times. Як ідеться у статті, таємна стратегія Кремля щодо отримання високоточного обладнання є спробою обійти дедалі жорсткіші санкції Заходу та експортний контроль.

Оборудки, що проводяться через мережі тіньових компаній, стосуються старих високотехнологічних верстатів, вироблених західними компаніями, які залишаються в Китаї після десятиліть продажу китайським заводам.

Вашингтонський центр перспективних оборонних досліджень (C4ADS), який викрив тіньову торгівлю, заявив: складні схеми постачання свідчать про те, що заяви Росії про високоточні інструменти, які виробляються нібито на її території, ймовірно, "перебільшені".

"Те, що верстату два чи три десятиліття, не означає, що він не здатен виробляти прості компоненти для зброї", – каже аналітик C4ADS Аллен Маггард.

Одна закупівельна мережа, виявлена C4ADS і підтверджена журналістами FT, стосується компанії AMG (Москва) – російського військового постачальника, який минулого року потрапив під санкції США.

У 2022 році AMG збільшила імпорт інструментів з числовим програмним управлінням (ЧПУ), виготовлених виробником верстатів високого класу Tsugami (Японія).

Такі інструменти є важливими для оборонної промисловості, оскільки дозволяють автоматизувати високоточну, високошвидкісну маніпуляцію та фрезерування металу.

Як пише Financial Times, публічні документи показують, що AMG уклала контракти на придбання верстатів для компанії "Комета", яка розробляє системи озброєнь для РФ, зокрема системи протиракетної оборони, реактивну зброю і ракетні системи.

Верстати Tsugami були помічені у використанні на різних військових об'єктах.

Водночас митні документи показують, що AMG купила обладнання Tsugami на суму близько 600 тис. доларів 2021 року в офіційного японського постачальника.

Після вторгнення ця сума зросла до 50 млн доларів 2023 року причому весь приріст припав на двох тіньових посередників.

Перший постачальник – Amegino, що перебуває під санкціями США і базується в ОАЕ. Другий посередник – ELE Technology, яка обманним шляхом представляє себе як "підрозділ компанії Gray Machinery Company", американського дистриб'ютора верстатів. Насправді ELE Technology базується в Китаї.

Компанія Tsugami повідомила Financial Times, що не постачала жодних товарів напряму ELE.

Згідно з даними на сайті ELE, наразі вона продає два вживаних верстати Tsugami, які були виготовлені в 2001 і 2005 роках.

Документи свідчать, що Amegino організувала для ELE відправку товарів на суму 2,7 млн доларів до РФ на початку 2023 року.

Tsugami покладається на китайський ринок вже близько 20 років. За оцінками однієї особи, пов'язаної з компанією, в Китаї налічується понад 100 тис. машин Tsugami з 200 тис. по всьому світу.

Це ринок, на який Росія націлилася після того, як 2022 року офіційні постачальники машин Tsugami залишили країну-агресора.

Міністерство торгівлі Японії заявило, що працює з партнерами по G7 над посиленням протидії обходу санкцій.

У статті також вказано, що інша російська компанія, UMIC, придбала верстати та деталі на суму 2,9 млн доларів у таких країнах, як Ізраїль, Японія, Корея, Німеччина, Швеція та Швейцарія.

У всіх випадках обладнання було відправлено з Китаю і куплено в юанях через торгових партнерів, що базуються в Китаї. На відміну від AMG, UMIC не підпадає під санкції США.

Источник материала
loader
loader