Автономна гра Польщі з Китаєм: чи обговорюватиме Дуда війну в Україні під час візиту до Пекіну
Автономна гра Польщі з Китаєм: чи обговорюватиме Дуда війну в Україні під час візиту до Пекіну

Автономна гра Польщі з Китаєм: чи обговорюватиме Дуда війну в Україні під час візиту до Пекіну

Олексій Буряченко, політолог, виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад, сказав 24 Каналу, що однією з тем розмов Дуди в Китаї буде війна Росії проти України. Водночас не варто очкувати що цей візитстане проривним у питанні досягнення миру в Україні.

Лідер на східному фланзі ЄС

Проривним він може бути скоріше у питанні взаємовідносин Польщі та Китаю.

Варшава, на думку політолога, може бути цікава Пекіну з декількох позицій:

  • економіка Польщі продовжує динамічно розвиватися, зараз вона є однією з найпотужніших у Європейському Союзі;
  • вона є регіональним лідером на східному фланзі ЄС;
  • формування будь-яких безпекових ініціатив у Східній Європі неможливе без урахування думки та інтересів Польщі і цей аспект напевно буде обговорюватись під час зустрічей Дуди в Китаї.

Поки Україна перебуває у стані війни з Росією, а після війни – у періоді відбудови, лідерські функції у цьому регіоні належатимуть Польщі,
– наголосив Буряченко.

Також Китай "марить" десятиліттями марить про європейські ринки і налагодження сухопутного сполучення між Китаєм та Європейським Союзом. Польща може виступити драйвером та лідером цього процесу, адже вона не хоче втратити можливість розширити свої економічні взаємовідносини з Китаєм – не на рівні Євросоюзу, а безпосередньо з китайською стороною.

Лобіюватиме власні інтереси

"Це автономна гра Польщі з Китаєм. Водночас війна Росія проти України не заважає їй повноцінно розкрити свої "економічні крила" і запропонувати Китаю повний спектр економічних взаємовідносин. Тому питання російсько-української війни проходитиме "червоною лінією" крізь перемовний процес польської та китайської сторін", – припустив він.

"Також Польща шукатиме шляхи миру і досягнення домовленостей з Китаєм, щоб через нього мінімізувати його підтримку Росії. Однак Варшава намагатиметься насамперед лобіювати свої власні інтереси, а не українців", – зауважив Олексій Буряченко.

Теги по теме
Новости Украины Польща Китай
Источник материала
loader
loader