Федеральний окружний суд США сьогодні, 26 червня, звільнив засновника проєкту WikiLeaks Джуліана Ассанжа після того, як він визнав провину у порушенні закону про шпигунство в рамках угоди з американською владою.
Під час засідання суддя спитав Ассанжа, у чому саме полягав його злочин. «Працюючи журналістом, я спонукав свого співрозмовника надати інформацію, яка, як стверджувалося, була засекречена», — відповів Ассанж.
При цьому він зазначив, що перша поправка Конституції США, яка гарантує свободу слова та друку, «захищала» його журналістську діяльність. «Думаю, перша поправка та закон про шпигунство суперечать один одному», — заявив він.
24 червня Ассанж залишив лондонську в'язницю суворого режиму, де перебував п'ять років
У США йому висунули звинувачення за 17 пунктами, зокрема ставили в провину «злочини, пов'язані з найбільшим в історії США випадком розкриття секретної інформації». Йдеться про публікацію близько 700 тис. засекречених документів про військову та дипломатичну діяльність США з 2010 року. У документах містилася інформація про воєнні дії США в Іраку та Афганістані.
Засновнику WikiLeaks загрожувало 175 років ув'язнення.
За наявними даними, Ассанж вже прибув до Австралії.