ПАРЄ ухвалила резолюцію про створення спецтрибуналу для Росії: про що в ній йдеться
ПАРЄ ухвалила резолюцію про створення спецтрибуналу для Росії: про що в ній йдеться

ПАРЄ ухвалила резолюцію про створення спецтрибуналу для Росії: про що в ній йдеться

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) у середу, 26 червня, ухвалили резолюцію "Правові та правозахисні аспекти агресії Російської Федерації проти України". У ній йдеться про створення спецтрибуналу щодо Росії.

Про це повідомив голова комітету ПАРЄ з питань міграції, біженців та переміщених осіб, народний депутат України Олексій Гончаренко. Він також оприлюднив результати голосування.

Резолюцію було прийнято переважною більшістю голосів – за неї проголосувало 88 парламентарів із 92, і лише четверо утримались.

Як пояснив Гончаренко, у резолюції пропонують створити спецтрибунал щодо Росії на базі угоди Ради Європи з Україною.

В документі йдеться про необхідність використання всіх інструментів для притягнення російських воєнних злочинців до відповідальності за злочини, вчинені на території України.

Також в резолюції ПАРЄ закликає визнати ПВК "Вагнер" терористичною організацією.

Нагадаємо, раніше у Раді Європи заявили, що організація готова відіграти свою роль у притягненні держави-агресора Росії до відповідальності за повномасштабне вторгнення в Україну. Зокрема, уже функціонує Реєстр збитків, що має фіксувати втрати та шкоду, завдану Москвою

Як повідомляв OBOZ.UA:

44 країни підтримали створення спеціального трибуналу для Росіїза злочини, скоєні під час війни проти України. Ця ініціатива була підтримана під час конференції "Відновлення справедливості для України".

Єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявив, що організація спеціального трибуналу для російського диктатора Путіна та інших високопоставлених представників кремлівського режиму перебуває на останньому етапі. До кінця року це може стати реальністю.

У Гаазі запрацював міжнародний Реєстр збитків від російської агресії. Продовжується робота над створенням правового інструменту, на основі якого буде створено Компенсаційну комісію, що присуджуватиме виплати.

А Німеччина продовжує збирати інформацію про воєнні злочини Росії в Україні. На цей момент зібрано понад 500 свідчень, опитано понад 160 свідків.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом