Побудували театр: росіяни знищили античний Херсонес та вкрали звідти артефакти
Побудували театр: росіяни знищили античний Херсонес та вкрали звідти артефакти

Побудували театр: росіяни знищили античний Херсонес та вкрали звідти артефакти

Про знищення Херсонесу розповіла співробітниця Інститут археології НАН України Евеліна Кравченко на ІІІ Міжнародному форумі експертної мережі Кримської платформи. Вона у своєму виступі також додала, що частину археологічних знахідок окупанти вивезли у Росію.

Росіяни зруйнували єдину світову пам'ятку у Криму

Евеліна Кравченко розповіла, що своїми діями росіяни руйнують автентичність пам'яток.

Зараз відбуваються негативні процеси з єдиною пам’яткою світового значення, яку ми встигли номінувати і внести у перелік пам’яток в Криму – з Херсонесом Таврійським,
– зауважила вона.

Співробітниця Інституту археології розповіла, що ще у 2015 – 2016 роках росіяни загородили оглядовими майданчиками залишки Херсонесу, що знаходились на поверхні. Йдеться про башти, стіни й колони. Після цього там розпочалося будівництво археологічного парку "Новий Херсонес".

На місці давньої цитаделі побудували античний відкритий театр. Це спорудження вагою майже в 1 тонну створює значне навантаження на пам'ятку. Також на місці городища тепер стоїть Собор святого Володимира, який перебуває у підпорядкуванні Московського патріархату.

Частина артефактів, яка була у Херсонесі, зараз перебуває у російських музеях. Зокрема, росіяни вкрали фрески, посуд, предмети побуту та ікони. Деякі розкопані об’єкти вони перенесли та відбудували в іншому місці.

"Росіяни нічого не тямили в геологічній ситуації на цьому місці, тому розпочали знімати ґрунт на території звичайними екскаваторами. Якимось чином вони розкопали там давнє джерело, тому все залило", – розповіла Евеліна Кравченко.

Що собою являє Херсонес Таврійський

Херсонес Таврійський – унікальна історична пам’ятка античної доби, архітектором якої був Гіпподам. В основу його будівельного плану покладена система поздовжніх і поперечних вулиць, які перетинаються під прямим кутом, утворюючи квартали.

У античні часи Херсонес був демократичною державою. Там працювали багато мислителів, науковців і дослідників. Херсонесці також вели жваву торгівлю. А за часів Візантійської імперії місто було одним із головних центрів християнства на півдні Криму.

З 2000-х років та до окупації Кримського півострову українські археологи та історики хотіли створити на місці Херсонесу археологічний парк, щоб зберегти всю місцевість.

Теги по теме
Крым Оккупация Крыма
Источник материала
Поделиться сюжетом