Після прийняття Конституції, Україну почали зовсім по-іншому сприймати в інших країнах. Адже наша держава закріпила свою незалежність та суверенітет, а для громадян офіційно прописала права, пише LifeStyle 24.
День Конституції України: історія свята
Конституційний процес запустили у 1990 році. Тоді Верховна Рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Згодом також запровадили Конституційну комісію. З 1991 до 1996 роки тривала робота над проєктами Конституції, яка супроводжувалася суперечками й обговореннями.
Найбільші питання викликав статус Криму та російською мови. Крім того, обговорювалася державна символіка, а також те, як правильно розподілити владу. Поки тривала ця робота, українці спиралися на Конституцію УРСР.
Ухвалення Конституції України / Фото архів Укрінформу
У ніч з 21 на 28 червня 1996 року Верховна Рада України працювала над ухваленням Конституції. Тоді рішення підтримали 315 депутатів. Зокрема, було утверджено, що Крим – це автономна республіка, яка входить у склад України, а єдиною державною мовою була визнана українська.
Після ухвалення Конституції України, у Верховній Раді здійнялися гучні оплески, народні депутати плакали від щастя, а також вперше пролунав гімн України. Адже тоді було прийняте історичне рішення для нашої країни.
Традиційно на День Конституції українці завжди відпочивали. Однак в Україні продовжує діяти воєнний стан, тож усі додаткові вихідні скасували. Люди працюватимуть, але приватні фірми можуть зробити цей день неробочим.