Російська теорія перемоги: в чому небезпека затягування війни в Україні
Російська теорія перемоги: в чому небезпека затягування війни в Україні

Російська теорія перемоги: в чому небезпека затягування війни в Україні

Президент РФ Володимир Путін сподівається, що повзучий наступ на фронті переконає Захід у тому, що перемога Києва недосяжна, тоді як поступки щодо територій кращі, ніж поразка. Для нього будь-яка домовленість про припинення вогню є механізмом підготовки до відновлення атаки в майбутньому, розповіли в ISW.

Президент Росії Володимир Путін намагатиметься затягувати війну та знищувати українську державність. Для уникнення ворожої "теорії перемоги" Заходу необхідно надати підтримку Україні для проведення контрнаступу. Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни у звіті за 30 червня.

"Захід повинен поспішити надати Україні необхідну підтримку для проведення контрнаступальних операцій, щоб скасувати теорію перемоги Путіна та уникнути затягування війни більше, ніж це необхідно для забезпечення миру, прийнятного для України та її партнерів", — йдеться у повідомлення.

Президент України Володимир Зеленський в інтервʼю 30 червня заявив про занепокоєння того, що Захід боїться домогтися повної перемоги України через страх щодо стабільності у РФ, у результаті цей страх може дозволити Москві продовжувати захоплювати якомога більше українських територій. Він зауважив, що кожне просування ЗС РФ зміцнює переговорну силу РФ, а Путін може це використати у "сприятливі моменти" для досягнення режиму припинення вогню, що дозволить окупантам підготуватися до подальшої агресії.

"Путін сформулював теорію перемоги, яка припускає, що російські сили зможуть продовжувати поступове повзуче просування нескінченно довго, не дозволяючи Україні проводити успішні контрнаступальні операції та виграти війну", — зауважили аналітики.

Нині ж росіяни віддають перевагу послідовним наступальним операціям, ціль яких — поступовий тактичний здобуток, а не проведенню широкомасштабної наступальної операції для досягнення значних успіхів за допомогою швидкого темпу. Путін може розглядати повзучий наступ як більш гарантований підхід до досягнення успіху в Україні, ніж масштабні мобільні наступи, та, ймовірно, визнає, що ЗС РФ доведеться сконцентруватися на окремих оперативних ділянках протягом багатьох місяців або років.

Затяжна війна може сприяти розрахункам Путіна, він вважає, що РФ зможе утримати будь-яку позицію та досягти поточних заявлених територіальних цілей при довшій тривалості війни. Крім цього, це, на думку аналітиків, спонукатиме РФ чітко встановити нові територіальні цілі, доки Сили оборони не можуть ані зупинити просування, ані провести значущі контрнаступи.

Президент РФ може сподіватися, що повзучий російський прогрес в Україні переконає західні країни в тому, що перемога Києва недосяжна, а поступки щодо територіальної цілісності кращі, ніж поразка.

"Наразі Путін не бажає прийняти нічого, окрім повної капітуляції України, однак, як постійно показують його зауваження та вимоги, він розглядатиме будь-яку домовленість про припинення вогню як механізм підготовки Росії до відновлення наступальних операцій у майбутньому для досягнення своїх загальних цілей", — пояснили в ISW.

Аналітики додали, що поки Путін не зацікавлений у припиненні вогню, адже продовжує, ймовірно, вважати, що може досягти своїх цілей силою. Тоді як будь-яка домовленість щодо припинення вогню на умовах Кремля означала б капітуляцію України та Заходу.

Нагадаємо, 30 червня президент України Володимир Зеленський заявив, Україна може домовитися про мир з РФ, використовуючи ту ж модель, яка була для "зернового коридору". Тоді Київ вів перемовини з ООН та Анкарою, а ті з Москвою.

Крім цього, він зауважив, що реальною перемогою України у війні буде не тільки сатисфакція, але й гарантія того, що РФ не повернеться через 20-50 років. За його словами, Україна та Захід мають різне розуміння перемоги.

Теги по теме
Россия Владимир Путин оккупация
Источник материала
Поделиться сюжетом