Військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков сказав 24 Каналу, що в виробництво цього дрону може бути ініціативою приватних китайських компаній. Проте воно здійснюється з офіційного дозволу Пекіна.
Об'єктивні ризики є
Водночас попри те, що про загрозу постачання озброєння з Китаю до Росії йдеться з 2022 року, наразі жодного випадку такого постачання озброєння – щонайменше напряму – не зафіксовано. Проте об'єктивні ризики, що це може статися, є доволі високими.
Однак китайські приватні компанії продовжують постачати до Росії виробниче обладнання, зокрема, високоточні верстати для виробництва озброєння. Також на російські підприємства надходить з Китаю комплектування, зокрема, і для виробництва дронів, літаків, танків тощо.
Це також не є секретом, але це – не офіційні, а приватні постачання. Зокрема Росія використовує компоненти з цивільної електроніки для виготовлення зброї та техніки,
– пояснив військовий експерт.
Відомо, що китайські приватні компанії напряму співпрацюють з російськими оборонними, наприклад, у царині створення каналів відеозв'язку на високій відстані.
Тому можна припустити, що китайська компанія на замовлення безпосередньо Росії може розпочати виробляти корпуси аналогів "Шахедів", які вже будуть начинятися росіянами бойовою частиною,
– зауважив Олег Катков.
Однак найважливіше питання, на його думку, чи дозволить офіційний Пекін, який максимально дистанціюється від військової співпраці з Москвою, постачання озброєння та взагалі допомогу Росії.