Родичі київських чиновників могли виїхати за кордон, прикриваючись сиротами
Родичі київських чиновників могли виїхати за кордон, прикриваючись сиротами

Родичі київських чиновників могли виїхати за кордон, прикриваючись сиротами

Родичі київських чиновників могли виїхати за кордон, прикриваючись сиротами - Фото 1

Київські чиновники могли відправити своїх близьких родичів за кордон під виглядом супроводжуючих для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на уповноваженого Ради з прав людини Дмитра Лубінця у Telegram.

Евакуація до Німеччини

За його словами, у березні 2022 року 68 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва у супроводі 20 осіб евакуювали до колишнього молодіжного табору міста Вупперталь у Німеччині.

Лубінець розповів, що представники його Офісу цього року навідалися до цього табору, але їх туди не допустили. Причина – відсутність на території супроводжуючих України, опікою над дітьми займалися лише німці.

При цьому, як з’ясувалося пізніше, з початку евакуації туди приїхало 55 дітей, а не 68. Куди зникло 13 дітей – моніторингова група дізнатися не змогла.

Після цього представники Офісу омбудсмена прийшли у Києві до Служби у справах дітей та сім’ї Києва та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1. Вони хотіли дізнатися про обставини евакуації та поспілкуватися з керівництвом. Як з’ясувалося пізніше, керівництво не знає про умови перебування дітей у Німеччині.

Зв’язок із родичами чиновників

Лубінець розповів, що серед супроводжуючих були люди, які не мають відношення до цієї сфери. Вони лише за день до евакуації дітей стали співробітниками закладів, а дехто так і не був працевлаштований.

“Серед цих людей – близький родич керівника Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва та близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва. Серед супроводжуючих також є ще чотири особи, підстави для виїзду яких вимагають додаткового вивчення”, – уточнив. омбудсмен.

Він зазначив, що “кожен з цих чоловіків звільнився” після того, як виїхав з України. На Батьківщину вони не повернулися.

Омбудсмен підкреслив, що керівник Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва “продовжували після цього їздити до Вупперталю до родичів під виглядом відряджень”. Один із них не писав звіти за підсумками відряджень, а у другого вони написані під копірку.

За словами Лубінця, він уже направив відповідні листи до Офісу генпрокурора, Нацполіції, Нацсоцсервісної служби, Мінсоцполітики та КМДА і очікує на розслідування.

Tweet
Источник материала
loader
loader