Суд закрив провадження у справі про незаконність реорганізації «Довженко-Центру»
Суд закрив провадження у справі про незаконність реорганізації «Довженко-Центру»

Суд закрив провадження у справі про незаконність реорганізації «Довженко-Центру»

Повного тексту рішення ще немає, але одне з обґрунтувань —непідсудність справи господарському суду

Північний апеляційний господарський суд у місті Києві закрив провадження у справі про незаконність реорганізації «Довженко-Центру». Про це йдеться у повідомленні на сайті центру.

«Підтримати апеляцію Держкіно, але не скасувати рішення господарського суду про незаконність реорганізації, а взагалі закрити провадження», – йдеться у повідомленні «Довженко-Центру».

Там зазначають, що повного тексту рішення ще немає, але одне з обґрунтувань — непідсудність справи господарському суду.

Окрім того, суд поцікавився, кому підпорядковується у своїй діяльності Держкіно. На що адвокат Держкіно заявив, що це повноцінний центральний орган виконавчої влади, який самостійно визначає, що йому робити і які рішення ухвалювати, кажуть у «Довженко-Центрі».

Утім, згідно з положенням, діяльність Держкіно координує Кабінет Міністрів України.

«Цей діалог виглядав як фарс, оскільки з інших судових розглядів відомо, як Держкіно спритно маніпулює законними процедурами», - кажуть у центрі.

Там додають, що «Довженко-Центр» і спільнота не програли.

«Нам намагаються довести, що у державного закладу культури, який зберігає і захищає культурну спадщину України, немає прав, немає голосу. А отже ніякі права не порушені. Це не так, бо порушене право на виконання прямих завдань і обов’язків, для яких Національний центр Олександра Довженка було створено в 1994 році, а в особі «Довженко-Центру» порушено право народу України на захист своєї культурної спадщини», - наголосили у «Довженко-Центрі».

Таке рішення суду аж ніяк не означає, що наказ про реорганізацію був законним і підлягав виконанню, а суд першої інстанції помилився в своєму рішенні, додають у «Довженко-Центрі» й планують оскаржувати рішення.

Як повідомляв «Детектор медіа», у жовтні 2022-го Національний центр Олександра Довженка подав до суду на Державне агентство України з питань кіно, вимагаючи визнати незаконним та скасувати наказ №100 про реорганізацію «Довженко-Центру».

Перед тим, 13 липня 2022 року, «Довженко-Центр» офіційно передали у пряме підпорядкування Держкіно. У серпні Держкіно видало наказ про реорганізацію «Довженко-Центру». У самому Центрі це вважали фактичною ліквідацією.

Культурні інституції виступили проти реорганізації «Довженко-Центру». Відкликати цей наказ вимагали громадська рада при Держкіно, Коаліція РПР, медіаспільнота.

Парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував скасувати наказ Держкіно щодо «Довженко-Центру».

Петиція про скасування реорганізації «Довженко-Центру» зібрала понад 25 000 голосів. Кабмін у своїй відповіді на це звернення наголосив, що правонаступником майнових та немайнових прав та обов’язків «Довженко-Центру» буде «Українська анімаційна студія».

11 липня 2023 року Господарський суд міста Києва визнав реорганізацію «Довженко-Центру» незаконною.

«Довженко-Центр» — найбільший міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10 тисяч найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник у Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

Читайте також: 

  • «Ситуація з «Довженко-Центром» — це плювок в обличчя». Стенограма засідання парламентського комітету
  • З’їсти по шматках. Про що насправді говорить «реорганізація» Довженко-центру
  • Олена Гончарук: Наказ про реорганізацію «Довженко-Центру» має бути скасований
  • Суд щодо реорганізації «Довженко-Центру»: сторона Держкіно заявила, що в Україні не існує фільмофонду
  • Олена Гончарук: Абсурдність окремих аргументів Держкіно сигналізує, що стає дедалі складніше захищати «реорганізацію» «Довженко-Центру»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Суд
Источник материала
Поделиться сюжетом