8 июля, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Працюють, а не служать: у Мінекономіки назвали кількість заброньованих від мобілізації
Працюють, а не служать: у Мінекономіки назвали кількість заброньованих від мобілізації

Працюють, а не служать: у Мінекономіки назвали кількість заброньованих від мобілізації

Для того, щоб забронювати від служби в армії 600 тис. осіб, у Мінекономіки видали 31 тис. наказів, ідеться у листі відомства. Кількість захищених змінюється через особливості українського законодавства.

У Міністерстві економіки видають щораз нові накази щодо бронювання працівників деяких підприємств. Це пов'язано з тим, що у декого бронь закінчується і її потрібно поновити. У інших випадках від призову захищають нових людей. Про те, скільки українців мають бронь від служби в армії, розповіли у листі Мінекономіки, отриманому агентством "Радіо Свобода".

Журналісти агентства вирішили поцікавитись в урядовців, скільки ж в Україні заброньованих громадян. 5 липня вони опублікували відповідь відомства. У листі вказується, що орієнтовне число — близько 600 тис. українців, але воно постійно коливається.

Чиновники пояснили, що з 27 січня 2023 року вони видали сумарно 31 246 наказів. У документах ішлося про підприємства, працівників яких варто захистити від призову. Половина наказів втратила чинність і на сьогодні працюють 16 297 з них. Зі зміною кількістю чинних наказів пов'язана зміна чисельності заброньованих, ідеться у поясненні.

"Загальна кількість заброньованих постійно змінюється", — навели журналісти одну фразу з листа.

Бронювання мобілізації — деталі

Бронювання від мобілізації — можливість відстрочки для працівників підприємств, які відповідають низці критеріїв з постанови Кабінету Міністрів. У документі вказується, що захистити від призову можуть компанії, які випускають продукцію для ЗСУ, належать до сфери критичної інфраструктури, є важливими для місцевої громади, або є владними установами. Залежно від підстав, змінювалась тривалість відстрочки: це або тривалість контракту чи трудової угоди, або 12 місяців, або весь період воєнного стану.

Зазначимо, 4 липня народний депутат Дмитро Наталуха розповів про мобілізаційні резерви України. Із загальної чисельності чоловіків призовного віку (11 млн осіб) він виділив 2,6 млн тих, хто офіційно працює. Крім того, слід відняти людей з інвалідністю (близько 1,5 млн ос.) та тих, хто має бронь від мобілізації. Після цього нардеп розповів про ідею економічного бронювання, яке може заспокоїти чоловіків, які, щоб не потрапити у поле зору військкомів, звільняються з роботи або тікають за кордон.

Нагадуємо, 5 липня у Державній прикордонній службі розповіли про зміни правил перетину кордону з 17 липня. Тим часом у Мін'юсті повідомили, які дізнатись, чи є штраф від ТЦК.

Теги по теме
Минэкономики
Источник материала
Поделиться сюжетом