Як повідомляє кореспондент Укрінформ, про це на засіданні Ради Безпеки ООН заявила заступниця Генерального секретаря цієї організації з гуманітарних питань Джойс Мсія.
“Більш як 14,5 млн людей, тобто близько 40% загального населення України, потребують певної гуманітарної допомоги. 56% цих людей - жінки й дівчата”, - сказала Мсія.
За її словами, з лютого 2022 року в ООН офіційно підтвердили загибель в Україні через війну 11 284 цивільних, ще 22 594 цивільні особи зазнали поранень.
“ВООЗ вже підтвердила 1878 ударів по закладах охорони здоровʼя, їхньому персоналу, транспортних засобах, складах і пацієнтах”, - зазначила заступниця Генсека ООН.
Вона додала, що більш як 10 млн жителів України потребують негайної допомоги, аби впоратися зі стресом та іншими психологічними проблемами, повʼязаними з війною. “Ми дуже занепокоєні щодо 1,5 млн людей, дістатися до яких ми не змогли на окупованих РФ частинах Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей. Як усі люди, які проживають поруч з лінією фронту в Україні, вони точно потребують негайного доступу до медичної допомоги й ліків, продовольства та чистої питної води”, - наголосила Мсія.
У зв’язку з цим представниця ООН закликала негайно надати безперешкодний гуманітарний доступ до людей у зоні конфлікту, які цього потребують.
Як повідомляв Укрінформ, 8 липня Росія завдала масованих ударів по Києву, Дніпру, Кривому Рогу та інших містах України. За останніми даними, 42 людини загинули, серед них четверо дітей, 190 постраждалих
У столиці одна з ракет влучила в будівлю дитячої лікарні "Охматдит". Зруйновані два поверхи одного з корпусів площею приблизно 400 кв. м. Пошкоджені кілька інших корпусів.