Такий коментар озвучив у відповідь на запитання Укрінформу на полях саміту НАТО високопоставлений представник Альянсу.
«Ситуація (щодо оборони та стримування – ред.) в Балтійському морі значно покращилася завдяки вступу Швеції й Фінляндії – країн, які мають не лише берегову лінію та географічну присутність у цьому морі, а й дуже боєздатні сили», - зазначив представник НАТО, який говорив на умовах анонімності.
За його словами, наразі багато інвестицій вкладається в можливості інших союзників на Балтиці, аби посилити контроль у регіоні.
«Ситуація в Чорному морі, вочевидь, є набагато складнішою»,- продовжив він. Посадовець пояснив це дією конвенції Монтре, яка обмежує перебування там кораблів країн з інших регіонів.
При цьому, вказав він, у Чорному морі фізично розміщені флоти щонайменше трьох країн НАТО – Туреччини, Болгарії й Румунії, - на яких не діють обмеження конвенції Монтре. Інші союзники також мають військову присутність у Чорному морі шляхом забезпечення повітряного патрулювання та активності безпілотних літаків.
Таким чином, за словами співрозмовника, НАТО зосереджує «певний оперативний фокус уваги» на Чорному морі. Крім того, українські сили досягли суттєвого успіху щодо зниження військово-морського потенціалу РФ у цьому регіоні.
Як повідомляв Укрінформ, три країни НАТО – Туреччина, Румунія й Болгарія – 1 липня розпочали спільні протимінні операції у Чорному морі, щоб підвищити безпеку судноплавства.
Фото: НАТО