Укрпошта випустить лімітований поштовий набір «Скарби Криму. Повернення»
Укрпошта випустить лімітований поштовий набір «Скарби Криму. Повернення»

Укрпошта випустить лімітований поштовий набір «Скарби Криму. Повернення»

Спецпогашення марки проведуть 10 липня об 11:00 в Скарбниці Національного музею історії України

Укрпошта випустить лімітований поштовий набір «Скарби Криму. Повернення», присвячений відкриттю однойменної виставки з експонатами з чотирьох кримських музеїв, за які Україна боролась майже 10 років у судах Нідерландів. Про це йдеться у повідомленні на сайті Укрпошти.

Спецпогашення марки проведуть 10 липня об 11:00 в Скарбниці Національного музею історії України.

До набору входять: аркуш із дев’яти марок та художній конверт.

Усього випустять 565 комплектів, які дорівнюють кількості артефактів на виставці.

Дизайн розробила дизайнерка Дар’я Цикунова.

Нагадаємо, що 5 липня у Києві відкрилася виставка «Скарби Криму. Повернення» з кримськими артефактами, які після майже 10 років судів повернули в Україну.

27 листопада, з Нідерландів до України повернулися артефакти з чотирьох музеїв Криму, які були представлені на виставці «Крим: золото й таємниці Чорного моря» в Амстердамі. До деокупації Криму ці артефакти зберігатимуть у Скарбниці Національного музею історії України на території Києво-Печерської лаври.

Йдеться про 565 предметів, зокрема античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки, яким дві тисячі років. Це предмети з колекцій Національного музею історії України та чотирьох музеїв Криму: Національного заповідника «Херсонес Таврійський» (Севастополь), Центрального музею Тавриди (Сімферополь), Бахчисарайського історико-культурного заповідника та Керченського історико-археологічного заповідника.

З лютого по серпень 2014 року виставка цих експонатів тривала в Музеї Алларда Пірсона «Крим: золото й таємниці Чорного моря». Після окупації Криму Росією в лютому 2014 року почалася юридична війна за експонати.

У грудні 2016 року суд в Амстердамі ухвалив рішення передати кримські скарби державі Україна відповідно до закону «Про спадщину». Музеї Криму, які перебувають під контролем окупанта, подавали касаційну скаргу, але 9 червня 2023 року Верховний Суд Нідерландів відхилив її.

Крім того, за рішенням Верховного Суду Нідерландів, Україна мала виплатити Музею Алларда Пірсона 111 689 євро з нарахуванням відсотків за весь час зберігання колекцій кримських музеїв. Втім, 22 листопада виконувач обов’язків міністра культури Ростислав Карандєєв повідомив, що нідерландська сторона ухвалила рішення не стягувати витрати за зберігання протягом 9 років музейних експонатів.

Фото: Укрпошта 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Крым Нидерланды
Источник материала
loader
loader