Паризька прокуратура відкрила справу проти Марін Ле Пен
Паризька прокуратура відкрила справу проти Марін Ле Пен

Паризька прокуратура відкрила справу проти Марін Ле Пен

Прокуратура Парижа розпочала судове розслідування за підозрою в незаконному фінансуванні президентської кампанії Марін Ле Пен на виборах 2022 року.

Як повідомляє Укрінформ, цю інформацію підтвердили BFMTV у правоохоронних органах.

Судове розслідування відкрито, зокрема, «за фактами незаконного привласнення майна особами, які виконують державні функції» та «підробкою чи використанням підробок», - роз'яснила прокуратура Парижа.

Таке рішення було ухвалене після звіту Національної комісії з обліку кампаній та політичних фінансів, датованого 2023 роком.

Під час кожних виборів кандидатам заборонено перевищувати встановлену законом межу витрат. На підставі рахунків-фактур комісія перевіряє передвиборчі рахунки кожного кандидата, щоб переконатися, що вони не перевищують встановлених лімітів.

Якщо кандидати дотримувалися правил, держава відшкодовує їм частину витрат на передвиборчу кампанію. Але якщо кандидати їх порушили, то комісія може зменшити суму відшкодування, надану державою, і, за необхідності, передати справу до суду для розслідування.

Саме на цій підставі комісія і повідомила прокуратурі Парижа відповідні факти, які можуть становити кримінальні злочини.

За інформацією журналістів, Марін Ле Пен - не єдиний кандидат на президентських виборах 2022 року, про якого було повідомлено в прокуратуру. Утім саме її справа стала приводом для початку судового розслідування.

Нагадаємо, на виборах президента Франції Марін Ле Пен поступилась чинному главі держави Еммануелю Макрону у другому турі.

Як повідомлялось, 30 вересня в Парижі розпочнеться суд над Марін Ле Пен, її батьком Жаном-Марі Ле Пеном та керівництвом партії «Національне об'єднання».

Їх підозрюють у розкраданні кількох мільйонів євро з європейських фондів упродовж понад десяти років.

Колишню двічі кандидатку в президенти Франції та лідерку «Національного об'єднання», а також ще 26 осіб підозрюють у створенні в період з 2004 по 2016 роки системи привласнення коштів Європейського Союзу. Цим людям виплачували зарплати як помічникам депутатів Європарламенту, але фактично вони працювали на партію.

Теги по теме
Прокуратура
Источник материала
loader
loader