Найбільша поразка Заходу, – політолог про нерішучість НАТО щодо України
Найбільша поразка Заходу, – політолог про нерішучість НАТО щодо України

Найбільша поразка Заходу, – політолог про нерішучість НАТО щодо України

Проте, як пояснив 24 Каналу політолог, партнер комунікаційної агенції Good Politics Максим Джигун, під час заходу це питання взагалі не порушуватимуть.

Яку найбільшу поразку зробив Захід

"Питання вступу України в НАТО взагалі не буде темою перемовин у Вашингтоні. Це найбільша поразка не України, а Заходу, який уже вдруге втрачає шанс, аби наблизити Україну до закінчення російсько-української війни. До того ж не лише на умовах України, а й цивілізованого та консолідованого світу", – зазначив політолог.

Речі на кшталт "Україна має місце, трамплін, дельтаплан вступу в НАТО" точно не входять у наші стратегічні пріоритети. На думку Джигуна, і так зрозуміло, що після завершення війни країни-члени захочуть бачити Україну частиною своєї інституції. Оскільки наша держава є унікальним носієм досвіду, знань та навичок введення сучасних бойових дій, які не практикували щонайменше на європейському та північноамериканському континентах у ХІ столітті.

Тому Україна поїде з саміту без політичного сигналу щодо вступу в НАТО. Ніхто не ставить під сумнів миротворчі ініціативи Сполучених Штатів та Німеччини, але саме ці країни є перепоною, аби дати Києву "зелене світло". Відповідно, це їхня поразка. Оскільки, запрошуючи Україну до Альянсу, вони б не перетнули жодні уявні "червоні лінії" Владіміра Путіна, вони б не зробили практичних речей, але із символічного погляду це стало б чудовим розвитком двосторонніх відносин НАТО та української держави.

Тому тут зараз не радість і не любов до наших партнерів можемо висловлювати. Утім, Україна очікує отримати практичні речі у вигляді додаткових систем протиповітряної оборони, у вигляді запевнень того, що навіть у форматі зміни американської влади та очільника Овального кабінету Україна залишиться на порядку денному Альянсу та отримуватиме необхідну допомогу,
– наголосив Максим Джигун.

Нагадаємо, Джо Байден на відкритті саміту НАТО у Вашингтоні повідомив, що США, Німеччина, Нідерланди, Румунія та Італія нададуть Україні п'ять додаткових систем стратегічної протиповітряної оборони, а у найближчі місяці США нададуть Україні десятки додаткових тактичних систем ППО.

Варто, втім, зауважити: про 4 з 5 оголошених Байденом "нових" систем вже було відомо, а одна з них, німецька, вже поставлена на чергування ЗСУ.

Теги по теме
США НАТО
Источник материала
loader
loader