Таку думку висловив кореспондентові Укрінформу угорський політолог Шандор Фьолдварі.
«Орбан поїхав до Києва, Москви, Азербайджана (де брав участь у саміті Організації тюркських держав, - ред.), а потім до Пекіна не тому, що він такий миротворець, а через бажання зміцнити свою владу. Зараз позиції його партії «Фідес» уже не такі міцні як раніше. Тому він акторствує, зображаючи сильного лідера», - каже Фьолдварі.
За його словами, цим же загалом пояснюється підвищена активність, яку Орбан показує останнім часом на європейській арені, включаючи Європарламент, і на світовому рівні.
Політолог також закликає не надто серйозно сприймати лідера нової консервативної угорської партії TISZA Петера Мадяра в якості головного опонента владі Орбана. «В ліберальних колах нашої країни є така думка, і я її поділяю, що Мадяр – це таке alter ego («друге я» латинською, - ред.) Орбана. Орбан хоче перейти на європейську та світову сцену. При цьому залишити в Угорщині людину, наступника, що міг би забезпечить безпеку йому та його власності», - вважає експерт.
Він пояснює: в Угорщині поширена думка, що Орбан скоро відійде від влади. У разі приходу до влади в країні лівоцентристської опозиції на чолі з соціал-демократами, Орбану може загрожувати розслідування його діяльності. «Якщо ж переможе Мадяр, то він, як вихідець з «Фідесу» може забезпечити імунітет нинішньому прем’єру. Сам керуватиме країною, а Орбану дасть можливість діяти в Євросоюзі. Тобто Мадяр може стати такою софістичною (оманливою - ред.) формою Орбана в майбутньому», - вважає Фьолдварі.
Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що візит угорського прем'єра Віктора Орбана до Москви під час головування Угорщини в Євросоюзі може посилати неправильний сигнал, і наголосив, що Орбан у цьому не діє та не говорить від імені ЄС.
Шандор Фьолдварі – угорський політолог та історик. Старший науковий співробітник Дебреценського університету (Угорщина).