Бронь від мобілізації на 100%: громадські організації обурилися новим наказом Кабміну
Бронь від мобілізації на 100%: громадські організації обурилися новим наказом Кабміну

Бронь від мобілізації на 100%: громадські організації обурилися новим наказом Кабміну

Голова ГО "Громадянська мережа "Опора" Ольга Айвазовська заявила, що мати право забронюватись на 100% і забронюватись за фактом — це різні речі.

Громадські організації, які отримують фінансування від іноземних джерел, обурилися новим наказом держсекретаря Кабміну від 21 червня 2024 року, в якому йдеться про те, що бронь від мобілізації отримують усі їхні співробітники. Про це пише "Судово-юридична газета".

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України забронював від мобілізації весь персонал неурядових організацій і підприємств, які отримують закордонне фінансування. Уряд України визнав підприємства критично важливими для функціонування економіки під час війни.

Важливо Деякі жінки зобовʼязані оновити дані в ТЦК: кого з них мобілізують до ЗСУ

Як заявив керівник Київської школи економіки Тимофій Милованов, "правильно писати, які заброньовані на 50% або менше за загальними правилами, але могли б бути заброньовані на 100%".

"У нас є дослідницький інститут, який виконує сенситивні, а подекуди закриті або навіть секретні завдання. Там є люди, дійсно заброньовані. Ці люди не перебувають на території університету і працюють віддалено, іноді навіть не з України", — заявив він

Також голова ГО "Громадянська мережа "Опора" Ольга Айвазовська заявила, що мати право забронюватись на 100% і забронюватись за фактом — це різні речі.

"У нас заброньовано 4 чоловіки і 1 жінка з 22 штатних працівників", — зазначила вона.

За словами журналістів, попри обурення, наказ Державного секретаря Кабміну існує, він опублікований. Не виключено, що згодом зазначені ГО більш широко скористаються цим правом.

Фокус раніше писав, за якими критеріями в Українібронюють від мобілізації діячів культури.

Також Фокус зазначав, що від служби в арміїзаброньовано 600 тисяч осіб, а в Мінекономіки видали 31 тисячу указів.

Теги по теме
Украина война Вооруженные силы Украины
Источник материала
Поделиться сюжетом