Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони.
Більшість кодифікованих зразків - кулемети калібру 5,56 та 7,62 мм. Понад 10 зразків - кулемети калібру 12,7 та 14,5 мм.
Кулемети великих калібрів є ефективними засобами ураження на великих дистанціях, знищення бойових броньованих машин та ведення вогню по повітряних цілях.
АрсеналСили оборони поповнили як кулемети вітчизняного виробництва, так і продукція з Німеччини, Бельгії, Італії, Чехії, Сербії, Туреччини та США.
Фото: Міноборони
Серед них легендарний американський Ma Deuce, він же – кулемет M2 Browning, який застосовувався у більшості війн XX століття та зарекомендував себе як надійна і довговічна зброя. Кулемет перебуває на озброєнні армій понад 100 країн, а віднедавна його використовують і в Силах оборони України.
Відповідно до інформації Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, процедура отримання номенклатурного коду НАТО для нового зразка озброєння і військової техніки (ОВТ) спрощена до 10 днів. Зразки ОВТ вітчизняного виробництва, які пройшли кодифікацію, закуповують за кошти державного бюджету.
Як повідомляв Укрінформ, від початку поточного року кодифіковані та допущені до експлуатації в Силах оборони України понад 60 зразків боєприпасів різних типів.
Фото: 58 окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського