Україна і Румунія уклали безпекову угоду
Україна і Румунія уклали безпекову угоду

Україна і Румунія уклали безпекову угоду


В угоді зафіксовано механізм 24-годинного екстреного реагування у разі значної ескалації в Україні.

Президент України Володимир Зеленський і президент Румунії Клаус Йоганніс підписали у Вашингтоні угоду про співробітництво у сфері безпеки між країнами. Про це повідомила пресслужба українського лідера у четвер, 11 липня.

Вказано, що у межах угоди Румунія передасть Україні систему Patriot, підтримуватиме нашу країну з тією ж динамікою, що й упродовж 2022-2024 років, а також сприятиме максимально швидкому транзиту всієї необхідної техніки своєю територією до України.

Особливістю цієї угоди є конкретні пункти співпраці для зміцнення безпеки в Чорноморському регіоні. Румунія допомагатиме Україні в розмінуванні Чорного моря та надаватиме підтримку через інструменти ЄС і НАТО.

Бухарест разом із партнерами також допомагатиме навчальному центру F-16 для підготовки українських пілотів, сприяючи таким чином коаліції спроможностей ВПС. Румунія підтримуватиме оборонну промисловість України.

Окремі блоки угоди стосуються розвідки та контррозвідки, кібербезпеки, інформаційної безпеки, гуманітарного розмінування, санкцій, відновлення та відбудови України.

Також в документі зафіксований механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної російської агресії проти України або значної ескалації.

Як відомо, Україна укладає безпекові угоди на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України від 12 липня 2023 року. Загалом підписано вже 23 такі двосторонні документи: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом та Румунією.Теги по теме
Украина Владимир Зеленский
Источник материала
Поделиться сюжетом