Українців масово грабують в інтернеті: викрито одну з найпопулярніших схем
Українців масово грабують в інтернеті: викрито одну з найпопулярніших схем

Українців масово грабують в інтернеті: викрито одну з найпопулярніших схем

Українці все частіше натрапляють на шахраїв в інтернеті. Деякі схеми є найбільш поширеними, щоб не втрапити на гачок зловмисників, їх можна розпізнати заздалегідь. До таких схем належить оформлення грошових виплат на шахрайському ресурсі.

Про це повідомили у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації. Зазначається, що своїх жертв кіберзлочинці шукають через соціальні мережі та месенджери, поширюючи повідомлення про фейкову допомогу.

У такі повідомлення додається активне гіперпосилання на фішингову сторінку-приманку, оформлену під виглядом благодійної організації. На такій сторінці шахраї лишають інструкції щодо проходження ідентифікації, а також активні посилання на шахрайські фішингові ресурси, замасковані під сторінки авторизації банків

"Щоб оформити грошову виплату, шахрайський ресурс пропонував ввести номер мобільного телефону, пароль від особистого кабінету, номер картки, CVV, пін-код та поточний баланс картки для підтвердження входу в особистий кабінет. Отримані дані шахраї використовували для "прив'язкиˮ акаунта користувача до нового пристрою або для онлайн авторизації на порталі відповідного банку, що давало їм змогу вивести кошти з рахунку жертви", – пояснили у Держспецзв’язку.

Подібні схеми шахрайства є дуже поширеними. Аби не втрапити у пастку та вберегти свої кошти від зловмисників, експерти радять:

  • завжди перевіряти через офіційні джерела будь-яку інформацію про грошові виплати, знайдену в інтернеті чи в повідомленнях;
  • ніколи не переходити за посиланнями, зазначеними у таких повідомленнях;
  • переходити тільки на офіційний сайт відповідної організації, від імені якої пропонується грошова допомога, ввівши її назву у пошуковій системі.

Також OBOZ.UA повідомляв, що в Дніпрі викрили шахраїв, що крали гроші з банківських рахунків загиблих українських захисників, тіла яких доправляли на судово-медичну експертизу. Таким чином було вкрадено майже 1,5 млн гривень.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Источник материала
Поделиться сюжетом