В Україні від сьогодні заборонений продаж ароматизованих та е-сигарет
В Україні від сьогодні заборонений продаж ароматизованих та е-сигарет

В Україні від сьогодні заборонений продаж ароматизованих та е-сигарет

В Україні з 11 липня 2024 року вступає в дію норма закону, яка забороняє продаж ароматизованих сигарет, тютюну для самокруток, електронних сигарет та рідини до них, з продажу також мають зникнути сигарети в упаковках з неналежним маркуванням.

Як передає Укрінформ, у Центрі громадянського представництва «Життя» пояснили, які саме зміни набули чинності та що вони означають.

"Закон дав час на реалізацію залишків тютюнових та нікотинових виробів, введених в обіг до набрання чинності відповідних положень, але не довше дванадцяти місяців з дня набрання чинності цим Законом. Цей термін закінчився, і відсьогодні вказані заборони повністю набули сили. Такі зміни були ухвалені для посилення захисту населення від приваблення до початку вживання тютюну відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та євроінтеграційної Директиви 2014/40/EU", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 11 липня 2024 року всі упаковки тютюнових виробів для куріння мають бути з оновленим комбінованим медичним попередженням: на 65% площі найбільшої сторони пачки має бути розміщено зображення хвороб, спричинених курінням, і текст, який застерігає про шкоду та наслідки куріння. Для людей, які прагнуть позбутися залежності, на пачці розміщено QR-код — посилання на безоплатний сервіс Центру громадського здоров’я щодо надання допомоги з відмови від вживання тютюну «Я кидаю курити!» stopsmoking.org.ua.

Окрім цього, з 11 липня заборонено продаж ароматизованих сигарет та е-сигарет.

Як повідомляв Укрінформ, 11 липня 2023 липня набирали чинності вимоги статей 16, 16-1 та 16-2 Закону щодо повної заборони реклами тютюнових виробів та електронних пристроїв для куріння.

За даними дослідження КМІС у 2023 році, в Україні 24,5% населення щодня споживають тютюнові та нікотинові вироби: 36% чоловіків та 15% жінок. Якщо серед чоловіків є тенденція до зниження, то серед жінок поширеність куріння подвоїлася за 7 років: у 2017 році щоденними курцями були 7% українок.

Фото: РА

Источник материала
Поделиться сюжетом