За 10 років у світі значно збільшаться сонячні та вітрові потужності
За 10 років у світі значно збільшаться сонячні та вітрові потужності

За 10 років у світі значно збільшаться сонячні та вітрові потужності

Як зазначається у прогнозі компанії Wood Mackenzie, з 2024 по 2033 рік девелопери введуть в експлуатацію нові сонячні та вітрові установки потужністю понад 5,4 теравата (ТВт), збільшивши загальний світовий показник до 8 ТВт. Це відповідає загальним планам електрифікувати економіку та досягти цілей декарбонізації.

Потужність систем зберігання енергії (за винятком гідроакумулюючих станцій) зросте більш ніж на 600%, причому за той самий період очікується введення в експлуатацію майже 1 ТВт нових потужностей. Це робить зберігання енергії одним з найбільш швидкозростаючих ринків в енергетиці, оскільки проблеми інтеграції відновлюваних джерел енергії зростають.

Аналітики Wood Mackenzie говорять, що щороку вітрові та сонячні установки зростатимуть з близько 500 ГВт у 2023 році до в середньому 560 ГВт протягом 10-річного періоду. Лідером у цьому плані залишиться Китай – тут очікується встановлення 3,5 ТВт сонячних, вітрових та накопичувальних потужностей у період з 2024 по 2033 рік.

“Наднизькі ціни на модулі прискорили темпи розгортання сонячних електростанцій минулого року в Європі та Китаї, і це продовжиться в найближчій перспективі, – заявив головний аналітик з розподілених сонячних фотоелектричних систем Wood Mackenzie Хуан Монж. – Але обмеження в електромережах і повернення до нижчих цін на електроенергію, а згодом і до нижчих коефіцієнтів уловлювання вплинуть на ринки та інші регіони”.

У 2023 році глобальне розгортання систем зберігання енергії зросло на 162% у порівнянні з попереднім роком – до 45 ГВт/100 ГВт•год. Очікується, що цього року показник буде значно більшим – до 159 ГВт/358 ГВт•год. Прогнозується, що в період з 2024 по 2033 рік ринок збільшиться на 926 ГВт/2789 ГВт•год. Причому лише Китай буде додавати в середньому 42 ГВт/120 ГВт•год на рік протягом наступних 10 років.

Очікується, що вітрові установки в Китаї будуть щорічно нарощувати в середньому 91,5 ГВт, тоді як у решті світу цей показник становитиме в середньому 85 ГВт на рік. “У травні центральний уряд Китаю оголосив про план сприяння енергетичному переходу і забезпечення досягнення країною вуглецево-нейтральних цілей, – зазначив старший аналітик Wood Mackenzie Лукас Ставоле. – Розробка проєктів була прискорена в короткостроковій перспективі, а інвестиції у відновлювану енергетику стануть довгостроковим економічним драйвером”.

Розгортання офшорних вітрових електростанцій в середньому становитиме 39 ГВт приєднаної потужності щорічно в період з 2024 по 2033 рік.

Источник материала
Поделиться сюжетом