Заморозка пенсій та зарплат: що приховує нова бюджетна декларація
Заморозка пенсій та зарплат: що приховує нова бюджетна декларація

Заморозка пенсій та зарплат: що приховує нова бюджетна декларація

Уряд України нещодавно затвердив бюджетну декларацію на 2025-2027 роки. Цей документ визначає основи бюджетної політики та ключові показники державного бюджету на найближчі роки. Однак детальний аналіз викликає низку питань та побоювань щодо планів уряду в соціальній сфері.

Сергій Коробкін, журналіст видання "На пенсії", провів ретельний розбір документа і поділився своїми спостереженнями.

За його словами, у сфері пенсійного забезпечення декларація передбачає своєчасне та повне фінансування пенсійних виплат, а також щорічну індексацію пенсій з 1 березня. Уряд також планує "впорядкувати" систему пенсійного забезпечення для "посилення справедливості". Однак конкретні механізми реалізації цих планів та джерела фінансування залишаються незрозумілими.

Коробкін зазначає, що всупереч оптимістичним заголовкам у деяких ЗМІ, декларація не передбачає чіткого плану щодо погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями судів або забезпечення виплат пенсій особам на окупованих територіях після деокупації. Ці питання згадуються в розділі "фіскальні ризики" як фактори, які можуть негативно вплинути на виконання бюджету.

У соціальній сфері декларація передбачає підтримку найбільш вразливих громадян та запровадження уніфікованої соціальної допомоги із забезпеченням "максимальної адресності виплат". Експерт попереджає, що на практиці це може означати скорочення кількості отримувачів соціальної допомоги та посилення правил її надання.

Особливу тривогу у журналіста викликають плани щодо прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Згідно з документом, прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2025-2027 роках планується залишити на рівні 2 361 грн, а мінімальну зарплату - на рівні 8 000 грн. Фактично, це означає відсутність підвищення цих показників у найближчі три роки.

Коробкін підсумовує, що бюджетна декларація на 2025-2027 роки викликає серйозне занепокоєння. Незважаючи на декларовані наміри щодо підтримки населення, документ фактично передбачає жорстку економію та заморожування соціальних стандартів. На думку експерта, це може призвести до подальшого зниження рівня життя найбільш вразливих верств населення.

Експерт також розповів, чому пенсіонер отримує маленьку пенсію при великому стажі.

Источник материала
Поделиться сюжетом