На саміті НАТО Україна досягла всього, чого можна було досягти - заступник глави МЗС
На саміті НАТО Україна досягла всього, чого можна було досягти - заступник глави МЗС

На саміті НАТО Україна досягла всього, чого можна було досягти - заступник глави МЗС

Україна не може бути повністю задоволена результатами ювілейного саміту НАТО, попри ухвалені у Вашингтоні важливі стратегічні рішення.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс під час виступу на круглому столі в Укрінформі на тему «Трансатлантична єдність і Україна: стратегічне бачення НАТО на Вашингтонському саміті 2024 року».

«Я думаю, що результати саміту ми сміливо можемо оцінити як успіх… з точки зору того, які стратегічні рішенням там обговорювалися і які стратегічні плани ухвалювалися. Я думаю, головним було те, що саміт продемонстрував єдність союзників у питанні ідентифікації найбільших загроз для євроатлантичного простору і головного ворога, яким є Росія, у плані мобілізації Альянсу щодо того, як він буде боротися з цією загрозою. І найголовніше, мені здається, в питанні усвідомлення і визнання того, що головні події навколо відсічі цій загрозі відбуватимуться в Україні найближчим часом», - зазначив Перебийніс.

У цьому контексті дипломат нагадав, що Альянс ухвалив важливі стратегічні рішення про те, що він має надати Україні «всю можливу допомогу і підтримку, щоб Україна не просто перемогла у війні, а щоб ми забезпечили те, щоб ніколи більше ані Росія, ані будь-які інші диктатури навіть не думали про те, щоб можна було розпочати щось подібне».

Відзначивши стратегічну важливість саміту, заступник міністра водночас зауважив, що «ми не можемо бути задоволені результатами будь-яких самітів НАТО, на яких не було ухвалено рішення про надання Україні запрошення».

«Я думаю, всі погодяться, що Україна, по-перше, заслужила на такий крок з усіх точок зору, насамперед з точки зору того, що сьогодні вона є парасолькою для НАТО від головного ворога Альянсу… Поза сумнівом, не лише Україна виграє від свого вступу до НАТО в плані безпеки, а й НАТО стане сильнішим і безпечнішим у разі вступу України», - наголосив дипломат.

Він констатував, що однією з причин відсутності такого рішення є те, що деякі країни-члени НАТО побоюються реакції Росії, побоюються ескалації і не хочуть бути втягнутими у війну.

«Ми це розуміємо, ми це усвідомлюємо, ми поважаємо це рішення, але, тим не менше, ми не можемо погодитися з тим, що рішення про надання запрошення Україні не ухвалюється», - зазначив заступник міністра.

За його словами, в цих умовах ми досягли «всього того, що можна було досягти».

«Ми знали наперед від наших союзників, що такого рішення не буде на цьому саміті, незважаючи на те, що ми підтримували рівень наших амбіцій у переговорах до останнього дня підготовки саміту… Тому ми зосередилися з союзниками на рішеннях, які можуть мати практичний результат, які мають зміцнити позиції України в НАТО, наблизити Україну до НАТО і посилити нашу взаємосумісність з Альянсом», - підсумував Перебийніс.

Як повідомлялося, минулого тижня у Вашингтоні відбувся ювілейний 75-й саміт НАТО, який одним з головних питань порядку денного розглянув нарощування військової допомоги для України та зміцнення системи стримування й оборони самого Альянсу.

Теги по теме
НАТО МИД Украины
Источник материала
loader
loader