Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкєрський під час зустрічі у четвер у Білостоці (північний схід РП) з польськими аграріями в офісі воєводи Підляського воєводства, передає Укрінформ із посиланням на Bankier.
“Ми хочемо надати наші пропозиції, пов’язані з подальшим переглядом Зеленого курсу, а також пов’язані з принципами співпраці між ЄС та Україною, в основному щодо питань, пов’язаних з лібералізацією торгівлі, адже ми знаємо, які великі можливості та потенціал має українське сільське господарство. Ми хочемо впливати на переговори ЄС з Україною також щодо поточних питань та майбутньої інтеграції України до Євросоюзу”, - зазначив Сєкєрський, звертаючи увагу на особливості головування РП в ЄС у першому півріччі наступного року.
Під час зустрічі було обговорено підписаний нещодавно меморандум між Польською молочною палатою й Асоціацією виробників молока в Україні, а також пов’язані з цим ризики.
Заступник голови Підляської аграрної палати Марек Сініло зазначив, що у регіоні, який відомий у Польщі виробництвом молочної продукції, побоюються конкуренції з молочною галуззю України, яка швидко розвивається, маючи дешевшу сировину. Він також наголосив, що польські аграрії, які експортують свою продукцію в Україну, упродовж кількох років можуть втратити український ринок. За його словами, для польської молочної галузі це був би “сильний удар”.
У цьому контексті міністр Сєкєрський наголосив, що Польща “приречена на співпрацю, суперництво та конкуренцію” з Україною. Він додав, що було би погано, якби цієї співпраці не було.
“Тому ми вважаємо, що переробка повинна розвиватися на основі української сировини. Ми повинні робити це разом і спільно з українським урядом вживатимемо таких заходів, щоб гарантувати певну безпеку діяльності щодо переробки сільськогосподарської продукції на основі української та польської сировини, а потім експортувати її за межі ЄС”, - наголосив міністр сільського господарства РП.
Як відомо, Польща з квітня 2023 року заблокувала імпорт на польський ринок пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України. Торік з травня по вересень ця заборона була запроваджена рішенням Єврокомісії, а згодом Варшава продовжила її в односторонньому порядку. З лютого по квітень цього року польські аграрії блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, вимагаючи заборони на експорт українських зернових та деяких інших видів агропродукції на польський ринок.