Фахівці зазначили, що передові технології радіоелектронної боротьби значно розширять функції F-15EX, однак цей літак не має військово-морського варіанту. Це може обмежити сферу його тактичного застосування.
На авіасалоні "Фарнборо 2024" компанія Boeing анонсувала свої плани з оснащення винищувача F-15EX передовими технологіями радіоелектронної боротьби (РЕБ), аналогічними системам винищувача E/A-18G Growler. Це нововведення здатне кардинально змінити можливості F-15EX у сучасних конфліктах, де контроль над електромагнітним спектром має ключове значення. Про це 25 липня повідомили оглядачі Army Recognition.
Виконавчий директор Boeing з розвитку винищувального бізнесу Роб Новотни повідомив, що дослідження спрямоване на адаптацію F-15EX до швидкого розвитку технологій виявлення і систем ППО, особливо проти стелс-літаків, таких як F-22 і F-35.
"Ми оцінюємо технічну можливість поєднання можливостей, подібних до EA-18G, з платформою F-15EX", — сказав він.
За його словами, цей крок зроблено у зв'язку з тим, що виробництво F/A-18E/F Super Hornet планують завершити 2027 року, тим самим завершивши й виробництво E/A-18G Growler.
Переваги F-15EX із технологіями Growler
F-15EX, відомий як Eagle II, вже оснащений складними системами РЕБ, включно з системою пасивного активного попередження виживаності Eagle (EPAWSS), яка надає передові можливості глушіння та протидії. Експерти зазначили, що з можливою інтеграцією технологій Growler, F-15EX може стати природним наступником літака, що спеціалізується на радіоелектронній боротьбі. А інтеграція цих технологій значно розширить функції F-15EX, дозволивши йому виконувати місії з придушення та знищення засобів ППО противника (SEAD/DEAD).
"Сучасний повітряний бій вимагає командування електромагнітним спектром, і ця платформа буде лідером у наступному десятилітті або двох", — наголосив Новотни.
Тим часом попри значні переваги, аналітики звернули увагу, що на відміну від Growler, F-15EX не має військово-морського варіанту, що робить його непридатним для дій з палуби авіаносця. Це може обмежити його тактичні застосування, особливо в операціях ВМС США.