До суду передали справу херсонської ексжурналістки, яка керувала медійною кампанією популяризації окупаційної влади
До суду передали справу херсонської ексжурналістки, яка керувала медійною кампанією популяризації окупаційної влади

До суду передали справу херсонської ексжурналістки, яка керувала медійною кампанією популяризації окупаційної влади

У червні 2022 року 53-річна обвинувачена обійняла посаду заступниці директора «департаменту інформаційної політики» окупаційної адміністрації Херсонської області, а після реорганізації стала «в.о. заступниці міністра інформаційної політики». Її підозрюють у колабораційній діяльності.

До суду передали справу ексжурналістки з Херсонщини, яка керувала медійною кампанією популяризації окупаційної влади. Про це повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

За даними слідства, 53-річна обвинувачена у червні 2022 року обійняла посаду заступниці директора «департаменту інформаційної політики» окупаційної адміністрації Херсонської області. Після реорганізації «департаменту» вона стала «в.о. заступниці міністра інформаційної політики».

«На цій посаді жінка розробляла та контролювала своєчасність виконання нормативно-правових актів у підпорядкованих їй підрозділах. Відповідала за інформаційну політику та узгодження підготовлених підлеглими матеріалів для публікацій у медіа. Розробляла план кампанії популяризації серед населення окупаційних органів влади», — зазначили в прокуратурі.

Відомство у своєму повідомленні не уточнює прізвище обвинуваченої, однак згадані факти свідчать про те, що йдеться про ексжурналістку Оксану Корінну. 

Як повідомляв «Детектор медіа», 53-річній журналістці з Херсона Оксані Корінній, яка до співпраці з окупантами була працівницею «Українського радіо», 22 травня заочно оголосили підозру в колабораційній діяльності. Через співпрацю з ворогом її виключили з Національної спілки журналістів України.

Наразі Корінна продовжує працювати в окупаційному управлінні інформаційної політики та розробляє нормативно-правові документи й медіакампанії на користь окупантів.

Зазначимо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також:

  • Хто такі медіаколаборанти? Що загрожує за співпрацю з ворогам українським журналістам?
  • Почесні колаборанти: хто з журналістів на окупованих територіях досі носить звання «заслуженого»
  • Медійні колаборанти Херсона: хто, як і чому співпрацював із ворогом

Фото: Центр журналістських розслідувань

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Суд оккупация
Источник материала
loader
loader