Малопомітна зброя: у Берліні показали ракету FCAAM для майбутніх європейських винищувачів
Малопомітна зброя: у Берліні показали ракету FCAAM для майбутніх європейських винищувачів

Малопомітна зброя: у Берліні показали ракету FCAAM для майбутніх європейських винищувачів

Ракету було розроблено на основі концепції перехоплювача системи IRIS-T, однак вона відрізняється від останньої скритністю і поліпшеними маневреними характеристиками.

На виставці ILA 2024 у Берліні європейська компанія MBDA вперше представила бойову систему, призначену для оснащення багатоцільового літака нового покоління FCAS, що розробляється наразі Німеччиною, Францією та Іспанією. Йдеться про нову ракету класу "повітря-повітря" Future Combat Air to Air Missile або FCAAM, яку розробляє компанія Diehl Defence. Про це 26 липня повідомили оглядачі видання Defensa.

Розробники боєприпасу, пишуть автори матеріалу, відомі своїми передовими ракетами IRIS-T, які вже перебувають на озброєнні ВПС, і якими оснащені винищувачі Eurofighter і EF-18+ Hornet.

Що відомо про FCAAM

FCAAM є новим поколінням ракет класу "повітря-повітря", призначеним для боротьби з повітряними платформами на дальності приблизно 32 км. Для поліпшення маневреності вона оснащена основним і двома допоміжними прискорювачами.

Розроблення цієї ракети відбулося з використанням технологій, запозичених з концепції IRIS-T, з якими вона має схожі розміри. Але нова конструкція ракети включає плоскі частини фюзеляжу, що підвищує її скритність і дає змогу уникнути виявлення і нейтралізації.

Зазначається, що FCAAM призначена насамперед для новітніх платформ програми FCAS. Ракета оснащена переднім датчиком із багатоспектральною пошуковою здатністю, який виявляє ціль за тепловими сигнатурами.

Алгоритми штучного інтелекту роблять боєприпас ефективнішим, як порівняти з попередніми розробками. Крім того, FCAAM можна встановити на нове подвійне кріплення, що дає змогу нести дві ракети замість однієї IRIS-T.

Також, аналізуючи виставлений макет, оглядачі звернули увагу на наявність двох великих стабілізаторів з боків фюзеляжу і двох менших на нижньому боці, що складаються для компактності перед запуском.

"Безсумнівно, ця малопомітна ракета класу "повітря-повітря" 6-го покоління розвиватиметься в міру створення оцінювальних зразків і залежно від того, чого потребуватимуть країни, які беруть участь у її розробленні", — підсумували експерти.

Источник материала
loader
loader