На думку аналітиків натомість російське військове командування може покласти на Центральне угруповання військ контроль за основними наступальними зусиллями Росії в Донецькій області.
У Центрального угруповання військ, ймовірно, не вистачає резервів
В ISW зауважили, що перед наступальною операцією Росії із захоплення Авдіївки з жовтня 2023 року по лютий 2024 року російські війська перекинули Центральне угруповання військ із Кремінної на Авдіївський напрямок. Відтоді там почали зосереджувати майже всіх підрозділів Центрального військового округу, які дислокувалися в Україні
"Російське військове командування створило Центральне угруповання військ як оперативні маневрені сили на вузькому фронті в районі Авдіївки після її захоплення в лютому 2024 року та поставило перед ним завдання використовувати тактичні наступи Росії та просуватися якомога далі на захід перш ніж українські війська створять у цьому районі більш згуртовані та важкопроникні оборонні лінії", – пише ISW.
Ці війська значно прорвалися на північний захід від Авдіївки в середині квітня 2024 року. Головною причиною цього стали проблеми з військовою технікою в України, що були спричинені затримками західної допомоги.
Згодом Силам оборони України стабілізували фронт у цьому районі та сповільнили просування росіян: тепер російське Центральне угруповання військ просувається відносно такими ж темпами, як і решта російських військ на інших напрямках фронту.
Через наступальну операцію на Торецьк у середині червня 2024 року, яку доручили знову ж таки Центральному угрупованню військ, його значні особові сили перекинули з Авдіївського напрямку.
Розгортання зони оборони Центрального угруповання військ свідчить про те, що російське військове командування може оцінити малоймовірність швидкого тактичного просування в районі Авдіївки. Незрозуміло, чи ґрунтується ця можлива оцінка на зменшенні обмежень у матеріальній і живій силі України чи конкретно на оцінці неспроможності Центрального угруповання військ виконати поставлені завдання,
– кажуть в ISW.
Втім, там додали, що це відтягне наявну російську живу силу та техніку від наявних цілей, "спрямованих на досягнення тактично значущих успіхів на північний захід і захід від Авдіївки".
У Центрального угруповання військ, ймовірно, не вистачає резервів, необхідних для активізації дій в районі Авдіївки до такого рівня, який би сприяв відносно швидкому досягненню при збереженні наступального тиску на Торецькому та Донецькому напрямках,
– стверджують аналітики.
При цьому російське військове командування нині усіляко намагається підтримувати наступальний тиск по всій лінії фронті, і завдання Центральному угрупованню військ здійснити наступальні операції на більшій ділянці більше відповідає цим зусиллям, ніж завдання "досягти тактичних переваг шляхом відносно швидкого маневру", кажуть в ISW.