Китайське вторгнення на Тайвань матиме найгірші глобальні наслідки, ніж напад Росії на Україну або пандемія Covid-19. Таке попередження озвучив президент острівної держави Лай Чін на саміті парламентаріїв Азії в Тайбеї, пише The Independent.
Пан Лай сказав, що остров має детальний план дій на випадок вторгнення з Китаю, і високо оцінив проведення “незапланованих реальних бойових” навчань на початку цього місяця для зміцнення тайванських сил оборони. Водночас він наголосив, що реалізація оборонного плану на практиці буде не найкращим результатом для Тайваню.
За словами директора Міжпарламентського альянсу щодо Китаю Люка Де Пелфорда, на тлі китайської загрози країни регіону, такі як Республіка Корея, Японія та Австралія, усвідомлюють, що китайське вторгнення на Тайвань не можна допустити, його треба запобігти.
“Пекін намагалися залякувати країни Глобального Півдня. Вони б не наважилися цього зробити в західних, багатших демократіях. Вони думають, що можуть знущатися та примушувати, що ще сумніше”, – наголосив Пелфорд.
Китайська загроза Східній Азії
Як писав УНІАН, Китай хоче прибрати до рук важливі корисні копалини із дна океану. Китай витратив роки на посилення впливу в Міжнародному органі з морського дна, що має повноваження у міжнародних водах відповідно до Конвенції ООН з морського права. МОМ значною мірою фінансується країнами-членами, і Китай дає йому більше грошей.
Також ми розповідали, що США у війні з Китаєм можуть вичерпати свої боєприпаси протягом трьох-чотирьох тижнів. Запаси боєприпасів недостатні, заявила комісія із восьми осіб, до якої увійшли відставний генерал армії, колишній конгресмен від Демократичної партії та колишній посол США.