На Донеччині судитимуть співробітників окупаційного телеканалу в Маріуполі, які працюють на Росію
На Донеччині судитимуть співробітників окупаційного телеканалу в Маріуполі, які працюють на Росію

На Донеччині судитимуть співробітників окупаційного телеканалу в Маріуполі, які працюють на Росію

Наразі всі обвинувачені перебувають у розшуку

На Донеччині судитимуть чотирьох співробітників окупаційного телеканалу, які працюють на Росію у тимчасово окупованому Маріуполі. Про це повідомила прокуратура Донецької області.

«Прокурори Маріупольської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно 4 громадян України за фактами колабораційної діяльності (ч. 6 ст. 111-1 КК України)», — йдеться у повідомленні відомства.

Там нагадали, що восени 2022 року в ефірному просторі захопленого російськими військами Маріупольського району розпочав роботу пропагандистський телеканал «Маріуполь 24». Вирішивши допомогти ворогу на інформаційному полі, двоє місцевих жителів обійняли у новому «медіа» псевдопосади технічного директора та режисера монтажу.

Один з цих жителів, який до повномасштабного вторгнення працював на іншому місцевому телеканалі, забезпечує функціонування телевізійного обладнання задля регулярної трансляції погодженого з російськими кураторами «аудіовізуального продукту». Другий — монтує телепрограми і дотримується розробленого керівництвом «календарно-постановочного плану».

Ще двоє жінок працевлаштувались так званими кореспондентками і здійснюють підбір тем і спікерів для новинних сюжетів, у яких висвітлюють діяльність окупаційної влади.

«Маніпулюючи свідомістю глядачів, фейкові медійниці розповідають про роздачу паспортів Росії, називають росіян «визволителями», закликають населення сприяти державі-агресору в проведенні «СВО», — пояснили у прокуратурі.

На Донеччині судитимуть співробітників окупаційного телеканалу в Маріуполі, які працюють на Росію - Фото 1

Наразі всі обвинувачені перебувають у розшуку.

Раніше, за інформацією «Детектора медіа», СБУ почала розслідування щодо українських медійників, які пішли на співпрацю з ворогом та працюють на каналі «Маріуполь 24». Йдеться про Ксенію Місюревич, Олександра Бернатовича, Артура Вольфа, Олександра Бузулука, Андрія Кіора, Наталію Мнацаканян та Артура Дєткова. Окрім цього, справу порушили проти Тетяни Озерової, студентки факультету журналістики Маріупольського державного університету, яка працює кореспонденткою та ведучою ТК «Мариуполь 24».

У жовтні 2022-го СБУ також повідомила про підозру кореспондентці окупаційного каналу «Мариуполь 24» Ірині Єфремовій.

Крім цього, у тимчасово окупованому Маріуполі місцева журналістка Юлія Франжева погодилася на співпрацю з росіянами. Зараз вона редакторка сайту пропагандистського телеканалу «Мариуполь 24», а також працює із соцмережами.

Читайте також: 

  • Головна вітрина окупації: Як Росія будує потьомкінський Маріуполь на кістках
  • (Не)повернення до Маріуполя

Фото у тексті: Донецька обласна прокуратура/ телеграм

Фото: Укрінформ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Мариуполь
Источник материала
loader
loader