За попередньою інформацією від Defense Express, Іран перебуває на останніх стадіях перед наданням Росії значної кількості ракет "поверхня-поверхня". Ймовірно, Росія та Іран підписали відповідний контракт ще 13 грудня 2023 року.
Що відомо про ракети Ababil
Ababil це досить невелика за розмірами ракета довжиною 3,7 метра, вагою 240 кілограмів та дальністю до 86 кілометрів. Вона існує у двох версіях з супутниковою та інерціальною навігацією та з додатковою оптико-електронною системою наведення на кінцевій ділянці.
Також відомо, що пуск ракети здійснюється з транспортно-пускових контейнерів, які групуються по 8 на одній платформі,
– пишуть аналітики.
Зазначається, що до останнього про існування цієї ракети публічно не повідомлялось. Водночас назва Ababil також активно використана і для найменування БпЛА, як розвідувально-ударних, так і далекобійних дронів-камікадзе. Сама назва Ababil походить від міфічних птахів чорних стрижів.
Які характеристики Fath-360
За даними Defense Express, ця ракета жодного разу не фігурувала, як така, що цікавить Росію. Варто також додати, що ця розробка відома під назвою BM-120, а про її існування стало відомо лише наприкінці 2021 року.
Ця ракета має довжину у 5,1 метра, при діаметрі 368 міліметрів, загальну вагу 787 кілограмів, з якої на бойову частину припадає 150 кілограмів та досягає швидкості 4 Маха, дальність польоту до 120 кілометрів.
Система наведення Fath-360 складається з інерціальної системи та супутникової навігації. Вочевидь ця ракета базується на Fateh-110 і є її значно зменшеною копією. Візуально, окрім розміру, який часом складно розрізнити на фото, вони відрізняються хвостовим оперенням у районі хвоста.
Водночас пускова Fath-360, що є вже традицією для Ірану, замаскована під звичайну цивільну вантажівку.
Напередодні Reuters щонайменше із трьох джерел розвідки стало відомо, що наразі десятки російських військовослужбовців навчаються в Ірані використовувати балістичні ракети Fath-360.