Азербайджан офіційно подав заяву на вступ до міждержавного об'єднання БРІКС
Про це пише інформаційне агентство країни Report із посиланням на прессекретаря МЗС Азербайджану Айхана Гаджизаде.
У матеріалі додають, що перед офіційною заявою Баку на вступ до БРІКС 3 липня прийняли "Спільну декларацію про встановлення стратегічного партнерства між Азербайджанською Республікою та Китайською Народною Республікою" на саміті Шанхайської організації співробітництва в Астані Казахстану.
Згідно з одним із пунктів документу, Азербайджан висловив бажання стати членом БРІКС, що підтримав Пекін.
- 2 січня стало відомо, що до БРІКС приєдналися Іран, Ефіопія, Єгипет і ОАЕ.
Що відомо про БРІКС
Бразилія, Росія, Індія та Китай є засновниками БРІКC (англ. BRICS – скорочення від Brazil, Rusia, India, China, South Africa). Окрім геополітики, група фокусується на економічному співробітництві та збільшенні багатосторонньої торгівлі та розвитку.
Акронім БРІКC був придуманий у 2001 році тодішнім головним економістом Goldman Sachs Джимом О'Нілом у дослідницькій статті, яка підкреслювала потенціал зростання Бразилії, Росії, Індії та Китаю. Блок був заснований як неформальний клуб у 2009 році, щоб забезпечити платформу для своїх членів, щоб кинути виклик світовому порядку, де домінують Сполучені Штати та їхні західні союзники.
Його створення ініціювала Росія. Група не є офіційною багатосторонньою організацією, як ООН, Світовий банк або Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК). Глави держав і урядів країн-учасниць збираються щорічно, причому кожна країна бере на себе однорічне головування в групі.
Зазначимо, Південна Африка, найменший член з точки зору економічного впливу та чисельності населення, була першoю країною, що виграла від розширення блоку у 2010 році, коли угруповання стало відомим як БРІКС.