Оглядачка Ярослава Міщенко йде з «Укрінформу»
Оглядачка Ярослава Міщенко йде з «Укрінформу»

Оглядачка Ярослава Міщенко йде з «Укрінформу»

Ярослава Міщенко додала, що і надалі буде займатися серйозними речами

Оглядачка «Укрінформу» та менеджерка проєкту «Україна православна» Ярослава Міщенко повідомила, що йде з інформагенства. Про це вона написала у фейсбук.

«Йдучи — йду. Вчора був останній день роботи в «Укрінформі». 10 років. Бажаю йому стійкості. Обнімаю тих, з ким було добре. Вже практично не пам'ятаю обличчя тих, з ким було погано. Дякую своїй завжди націєцентричній команді Олександру Харченку, Марині Сингаївській та Любові Жаловазі за прекрасні роки професійного життя. Здається, у нашому житті не було неуспішних проєктів, чи то популяризація теми, чи упередження події, чи виведення у рейтинги видання», — написала Ярослава Міщенко.

За її словами, у цьому році найбільш рейтинговими були тексти: про Благодатний вогонь (під 90 тисяч), репортаж про жінок оборонного підприємства, які роблять снаряди для дітей та онуків, що на фронті і поїздка на фронт.

«Я і далі буду займатися серйозними речами, і тими, про які ви добре знаєте, і тими, до яких сама ще підбираюся», — повідомила Міщенко.

29 травня «Українська правда» оприлюднила статтю «Всі свої. Як Офіс президента бере під контроль Укрінформ», у якій повідомила, що колишній генеральний директор державного інформаційного агентства «Укрінформ» Олексій Мацука, призначення якого пов'язують з людьми з Офісу президента, поширював серед співробітників темники, тиснув на працівників, щоб ті звільнялися, і планував переформатувати структуру агенції, щоб призначити на окремі посади «потрібних» людей.

За кілька днів до оприлюднення розслідування, 24 травня 2024 року, генеральний директор Укрінформу Олексій Мацука повідомив, що йде з посади, а новим генеральним директором агентства призначили колишнього речника Східного угруповання військ Збройних сил України полковника Сергія Череватого.

30 травня кореспондент Укрінформу в Чернігівській та Черкаській областях Юрій Стригун повідомив Суспільному, що в грудні 2023 року справді отримав від свого редактора темник з бажаними та небажаними спікерами в Чернігівській області. 

Вже наступного дня, 31 травня, 57-річний Юрій Стригун повідомив, що отримав повістку. Крім цього, новопризначений гендиректор Укрінформу Сергій Череватий видав окреме розпорядження для журналіста терміново з’явитися в ТЦК і поінформувати його про результати такого візиту. У коментарі «Детектору медіа» Юрій Стригун припустив, що між тим, що він отримав повістку і вголос сказав про темники в Укрінформі, може бути зв’язок.

Після цього генеральний директор Укрінформу Сергій Череватий повідомив, що підписав розпорядження про звірку даних військовозобов'язаних стосовно п’ятьох працівників Укрінформу, серед яких і Юрій Стригун. За його словами, розпорядження про необхідність цим працівникам агентства прибути до ТЦК було відправлено 22 травня, а Укрінформ отримав цей документ 31 травня.

Читайте також: 

  • Про журналістську єдність під час здобуття Томосу та релігійні фейки Кремля на війні — Ярослава Міщенко в подкасті «Медіуми»
  • Компромісний закон про застосування англійської мови в Україні. Моніторинг роботи комітету гуманітарної та інформполітики за перше півріччя 2024 року
  • Обговорення проблеми «темників» у Клубі Відповідальних Медіа
  • Про яке посилення державного контролю над Укрінформом, який щойно вийшов зі скандалу з державною цензурою, йдеться?
  • «Поки ми не дізнаємось, хто автор темників, історія не завершена». Медійники — про ситуацію в Укрінформі
  • Всі свої. Як Офіс президента бере під контроль Укрінформ

Фото: Ярослава Міщенко/фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
увольнение
Источник материала
loader
loader