Про це йдеться у листі міністра внутрішніх справ Угорщини Шандора Пінтера на адресу єврокомісара Ілви Йоханссон, фотокопію якого опублікував у соцмережі Х міністр у справах Європейського Союзу Угорщини Янош Бока, передає Укрінформ.
«Угорщина застосовуватиме однакову міграційну й безпекову перевірку як для тих, хто подаватиме заявку на отримання національної карти, так і у випадках з іншими дозволами на проживання. Національна карта видаватиметься відповідно до нормативної бази ЄС і з належним урахуванням можливих ризиків, пов'язаних із безпекою. У цьому сенсі угорське законодавство і практика, проти яких Єврокомісія досі не заперечувала, не змінилися», - сказано у листі.
In a letter sent by minister of interior @YlvaJohansson was informed: the same migration and security screenings as for other residence permits are carried out when the application for the National Card of Russian and Belarus citizens is evaluated. 1/3 pic.twitter.com/IFDk8onX7y
— Bóka János (@JanosBoka_HU) August 21, 2024
Водночас наголошується, що Угорщина й надалі приділятиме значну увагу захисту національної безпеки та безпеки Шенгенської зони в цілому.
Як повідомляв Укрінформ, Угорщина спростила умови в'їзду для громадян Російської Федерації та Білорусі.
Будапешт включив громадян РФ та Білорусі до програми так званої національної карти – вона видається для охочих працювати в Угорщині на два роки з можливістю продовження.
Спеціальної перевірки власників "національної карти" на європейському рівні не проводиться, що викликало занепокоєння серед сусідів Угорщини.
Комісар з внутрішніх справ ЄС Ілва Йоханссон надіслала лист главі МВС Угорщини Шандору Пінтеру з проханням пояснити зміни в імміграційній політиці країни, зокрема, яким чином країна має намір пускати до себе за спрощеною процедурою громадян Білорусі та Росії і як виконуватимуться вимоги щодо в'їзду в Шенгенську зону.
19 серпня сплив термін, встановлений Європейською комісією для відповіді Угорщини.
Країни Балтії та Північної Європи у спільному листі висловили занепокоєння тим, що послаблення обмежень з боку Угорщини може збільшити ризик для безпеки у Європі.